Genel 25 KASIM 2008 / 08:44

Intel Başkanı Türkiye'ye geliyor

Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett, World Ahead Programı kapsamında gelecek hafta Türkiye’yi ziyaret edecek.

Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett, World Ahead Programı kapsamında gelecek hafta Türkiye’yi ziyaret edecek.


Intel Yönetim Kurulu Başkanı Craig Barrett, 2-3 Aralık tarihlerinde Türkiye’ye gelecek. World Ahead Programı'nın parçası olarak Intel’in Ortadoğu, Türkiye ve Afrika’dan oluşan META bölgesinde farklı ülkelerde inceleme yapacağı açıklanan Barret'ın, bu Türkiye'yi üçüncü ziyareti olacak.


Craig Barrett, Türkiye ziyareti sırasında eğitim ve sayısal içeriğe geniş bantla erişimi de içeren belli başlı konularda devlet yetkilileri, eğitmenler ve telekomünikasyon tedarikçileriyle bir araya gelecek. Intel, bilişimin ülke kalkınmasındaki yerini öne çıkararak, maksimum potansiyellerin değerlendirilmesi açısından liderlere güç ve destek verme arayışlarını sürdürüyor.


Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, konuyla ilgili bir açıklamayı yaptı: “Küresel yönetim kurulu başkanımızın Türkiye ziyareti, sahip olduğu bilgi ve iletişim teknolojileri potansiyeli açısından Türkiye’nin inanılmaz büyüme fırsatları ve farklılığını ifade ediyor. Intel’in tüm dünyada teknoloji ile yaptıkları ve hem eğitim hem de günlük yaşamı değiştirmedeki inanılmaz katkısı ülkemizin geleceği için çok şey ifade ediyor. Başarıyı yenilikçiliğin öncüsü olmak ve geleceği inşa etmekle eşdeğer tutan Intel olarak, yeni teknolojilerle insanların hayatlarını zenginleştirerek hayallerini gerçekleştirebilmelerini sağlamak bizim için büyük önem taşıyor.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun