Genel 12 KASIM 2010 / 16:01

Intel’in girişimcilik yarışmasında Türkiye de var

İletken Technologies, Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

İletken Technologies, Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.


Intel Berkeley Technology Entrepreneurship yarışması, Intel’in üniversite öğrencilerinin girişimcilik konusunda kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenleniyor. Intel Challenge programı kapsamında düzenlenen bu yarışma, bölgesel yarışmalarda birinci olan projeleri bir araya getiriyor.

Avrupa genelinde düzenlenen “Intel Challenge EU 2010” yarışmasında Türkiye’de birinci ve Avrupa’da üçüncü seçilerek yarışmaya katılmaya hak kazanan İletken adlı genç yazılım şirketi yarışmada birincilik için mücadele edecek. Yarışmada birinci olacak projenin sahipleri, 25 bin dolar nakit ödül ve CEO Zirvesi’ne davet kazanacak.

Koç Üniversitesi mezunları tarafından kurulan İletken, kişiselleştirme üzerine çalışan genç bir yazılım şirketi. İletken’in ürettiği tavsiye sistemi adlı kişiselleştirme teknolojisi, kullanıcı davranışlarını analiz ederek kullanıcıların ilgisini çekecek ürünleri hesaplıyor.

Her yıl Berkeley Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Intel Berkeley Technology Entrepreneurship Challenge” yarışması, bu yıl 16-18 Kasım tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun