Genel 12 ŞUBAT 2016 / 10:34

Instagram artık videoların izlenme sayısını gösterecek

Instagram kullanıcıları artık videoların izlenme sayısını veri olarak, içerik sahiplerine göstermeye başlayacağını duyurdu.

Karşımıza ilk kez sadece bir mobil uygulama olarak çıkan Instagram, hem Android hem iOS cihazlar için güçlü bir sosyal ağ niteliği taşıyor. Kasım ayında açıklanan rakamlara göre 400 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Instagram’da, günde 80 milyondan fazla fotoğraf paylaşılıyor.

Instagtam bugün, kullanıcılarının videolarını kaç kişi tarafından izlendiği ve kimlerin beğendiğini göstermeye başlayacağını duyurdu. Platformda bir video 3 saniyeden fazla izlenildiğinde, 1 izlenme olarak kabul edilecek. Önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak özellik, özellikle Instagram’ı kullanan markalar, ünlüler ve Instagram’ı gelir kanalına dönüştüren kişiler için önemli bir istatistik olacak. Instagram bu sayede, kullanıcılarının içeriklerinin ne kadar tüketildiğini, platformunun ne kadar kullanıldığını göstermiş olacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun