Genel 26 KASIM 2015 / 12:00

Instagram 5. yılını Türkiye'de kutladı

Instagram’ın beşinci yılını kutlamak üzere, şirketin en eski çalışanlarından EMEA Bölgesi Marka Geliştirme Yöneticisi Amy Cole bu hafta Türkiye’ye geldi.

Geldiği süre içerisinde, yerel reklam verenler ve Türkiye’deki Instagram fenomenleri ile buluşan Cole, özel bir tur kapsamında Türkiye’nin en tanınmış Instagram topluluğu üyeleri ile Yerebatan Sarnıcı’nı gezdi.

Amy Cole, ziyareti ile ilgili şunları söyledi: “Bugün dünyada 400 milyon insan dünyayı fotoğraflarla deneyimlemek, ilham almak ve ortak tutkular yoluyla iletişime geçmek için Instagram’ı ziyaret ediyor. İnsanlar artık birbirleriyle imgeler yoluyla iletişime geçmeyi tercih ediyor ve dünyayı bu yolla deneyimliyorlar - ve bu durum Türkiye için de oldukça geçerli. Görsel imgeler yoluyla iletişim hem kendi sesimizi bulmamıza yardımcı oluyor, hem de sektörleri yeniden şekillendiriyor. Bu durum aynı zamanda Instagram’ı, istedikleri kitlelere ulaşmak ve ilham almak isteyen topluluklarla iletişime geçek isteyen Türk işletmeler ve pazarlamacılar için de çok güçlü bir mobil reklam platformu haline getiriyor. Türkiye’deki lansman partnerlerimiz yaptıkları yaratıcı hikâye anlatıcılığı ile şimdiden insanlara ilham vermiş durumdalar ve biz de bundan sonraki süreçte Türkiye’deki markaların topluluğumuza katacağı değerleri görmeyi heyecanla bekliyoruz.”

5 yıl önce kurulan Instagram’da şu ana kadar 40 milyar fotoğraf paylaşıldı. Hâlihazırda Instagram’da her gün 80 milyon fotoğraf paylaşılıyor ve 3,5 milyar beğeni oluşturuluyor. Instagram’ın 400 milyonluk üyesinin yüzde 75’ini, Amerika dışındaki ülkelerde yaşayan insanlar oluşturuyor.
 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun