Genel 20 EYLÜL 2008 / 09:56

İnovatif tost

Teknoloji hayatı renklendirmeye devam ediyor. Tarayıcılı tost makinesi ile dilediğiniz desenleri tostunuzun üzerine basabilirsiniz.

Teknoloji hayatı renklendirmeye devam ediyor. Tarayıcılı tost makinesi ile dilediğiniz desenleri tostunuzun üzerine basabilirsiniz.


Tost yapmak zorlaştı; hayal gücüne de ihtiyaç var. İki dilim ekmek arasına bir iki parça malzeme ile ‘oldu bitti’ devri gerilerde kalacak galiba. Teknoloji ve insan zekâsı yaratıcılıkta sınır tanımıyor. Scan Toaster (Tarayıcılı tost makinesi) ile üzeri desenli, resimli tostlar yapmak mümkün. Tarayıcılı tost makinesi, Electrolux’ün açtığı küçük ev aletleri tasarım yarışmasında finale kalan tasarımlardan birisi. Sung Bae Chang’ın tasarladığı sıra dışı tost makinesi, tostları daha eğlenceli hale getiriyor.Tarayıcılı tost makinesi bilgisayara USB’den bağlanarak, isteğe bağlı olarak gönderilen desenleri kızarmış ekmek dilimlerinin üzerine basıyor. Bu baskı işlemini, desenli bölgeleri daha fazla kızartarak yarattığı renk farklılıklarıyla sağlıyor. Bu yolla ekmeklerin üzerine sabah haberleri ve hava durumu da dahil olmak üzere istenilen tüm yazı, şekil ve desenlerin basılabilme şans ve farklılığı sunuluyor. Çocuklar için üzeri sevdikleri kahramanlarla süslü tostlar çok daha cazip olabilir veya daha da geniş düşünülürse tost üzerindeki sürpriz bir mesaj çok özel olabilir. Bu yenilikçi ve eğlenceli tost makinesinin seri üretime geçip geçmeyeceği henüz belli değil.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun