Genel 13 TEMMUZ 2010 / 08:27

İnnova Finansal İşlemler Grubu’na yeni yönetici geldi

İnnova’da Finansal İşlem Uygulamaları İş Kolu’nun yönetimine Murat Kayıhan getirildi.

İnnova’da Finansal İşlem Uygulamaları İş Kolu’nun yönetimine Murat Kayıhan getirildi.


İnnova, 450 kişiyi aşan mühendis kadrosuyla ekibini genişletmeye devam ediyor. Bu doğrultuda, sektörün deneyimli isimlerinden Murat Kayıhan, Finansal İşlemler Grubu İş Kolu Yöneticisi olarak İnnova ekibine katıldı.

Eğitim hayatını İsveç’te tamamlayan ve Stockholm Royal Institute of Technology Bilgisayar Mühendisliği fakültesinden master derecesi ile mezun olan Kayıhan, ilk olarak 1995 – 1998 yılları arasında Telia Research AB’de görev yaptı. 1998 yılında Türkiye’ye dönen Kayıhan, Yapı ve Kredi Teknoloji’de POS ve E-Ödemeler Grubu Uygulama Mimarı pozisyonunda görev aldı. 2002 yılında Uzakdoğu projeler sorumlusu olarak Verifone firmasına katılan Kayıhan, aynı firmada son 5 yıldır Yazılım Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapıyordu.

5 Temmuz 2010 tarihi itibarıyla İnnova’nın Finansal İşlem Uygulamaları grubunun başına getirilen Murat Kayıhan, bu iş kolunun Türkiye ve bölgedeki tüm faaliyetlerinin yönetiminden sorumlu olacak. Murat Kayıhan’ın yönetimine devredilen İnnova Finansal İşlem Uygulamaları grubunun faaliyet alanları arasında elektronik ödeme ve tahsilat sistemleri, mobil uygulamalar ve sadakat uygulamaları yer alıyor.