Genel 09 TEMMUZ 2010 / 12:41

İngiltere iPhone uygulamalarına servet yatırdı

Vatandaşlar şimdiden üzerlerine binecek vergi yükünün endişesini taşıyor.

Vatandaşlar şimdiden üzerlerine binecek vergi yükünün endişesini taşıyor.


BBC'nin haberine göre, İngiltere Hükümeti on binlerce poundu iPhone uygulaması geliştirmek için harcadı. Bu uygulamalar arasında yurtdışında seyahat ederken gezi yardımı almaya yarayan ve iş arama uygulaması olduğu bildiriliyor.

Mayıs ayının sonunda yayınlanan verilere bakıldığında yine İngiltere'de Jobcentere Plus uygulamasının 53 bin kez indirildiği görülüyor. Bu bir nevi Britanya'daki işsizliğin de arttığını gösteriyor.

Bundan birkaç hafta önce de İngiltere Hükümeti'nin 94 milyon poundluk devlete ait 820 internet sitesinin yenilenmesi haberi ulaşmıştı. Şimdi vatandaşlar yatırımların getireceği faydalardan çok kendilerine binecek olan vergi yükünü düşünüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun