Genel 05 MART 2010 / 07:16

Indra son teknolojik gelişmeleri CeBIT'te sunuyor

Şirket mobilite, güvenlik, enerji etkinliği, gibi birçok konuya önerdiği yenilikçi çözümlerini CeBIT 2010'da sergiliyor.

Şirket mobilite, güvenlik, enerji etkinliği, gibi birçok konuya önerdiği yenilikçi çözümlerini CeBIT 2010'da sergiliyor.


İspanya'nın BT şirketi Indra, 2010 CeBIT fuarında, toplumların karşı karşıya olduğu büyük çaplı zorluklara yönelik olarak ürettiği teknolojik gelişmeleri sergiliyor. Özellikle mobilite, güvenlik, enerji etkinliği, sağlık, e-Devlet ve sürdürülebilirlik ile ilgili başlıklar fuar sırasınca Indra'nın altını çizdiği konular oluyor.

Indra'nın standında, gelişmiş demiryolu trafik sistemlerinden biri olan Da Vinci sistemi sergileniyor. Indra'nın patentli teknolojilerinden olan bu sistem, ADIF ile işbirliği içinde geliştirildi ve Indra'nın Ar-Ge ve uygulama alanında yaptığı büyük yatırımların bir meyvesi. Bu sistem şimdiden Londra ve Medellin metrolarına yerleştirildi ve Fas'ta tüm demiryolu ağını yönetmek için kurulmakta. Indra'nın çözümleri aynı zamanda akıllı taşıma sistemlerini, trafik yönetimini ve biletleme sistemini de kapsıyor.

Indra güvenliği kıyıları kontrol ediyor

Avrupa'da, sahil güvenlik sistemlerinin geliştirme ve uygulamasına da çözüm üreten Indra, güvenlik konusunda SIVE (Birleştirilmiş Dış Güvenlik) sistemini de tanıtıyor. Bu sistem İspanya kıyılarının 1,400 kilometresinde, Letonya kıyılarında 500 kilometrelik bir alanda ve Romanya'nın Karadeniz kıyılarının 250 kilometresinde, Hong Kong ve bağlı 200'ü aşkın adada kontrol amaçlı kullanılıyor.

Sağlıkta dijital çözümler

Indra tarafından sağlık konusunda kullanılan teknoloji ve bilgiler temellerini "telemedicine", dijital görüntüleme yöntemleri, e-Reçete ve e-Tıbbi gibi medikal dijital çözümleri de CeBIT'de sergiliyor. Bu teknoloji, teşhis için kullanılan görsellerin ve raporların dijitalleşmesini, saklanmasını ve sisteme bağlı tüm merkezlerden görüntülenebilmesini sağlıyor.

CeBIT Fuarı, Indra'ya elektrikli arabaların şarj noktaları üzerindeki çalışmalarını da sergileme imkânı veriyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun