Genel 18 EYLÜL 2008 / 14:42

İnceleme: Woon DT Serisi LCD PC

Woon DT Serisi bilgisayarlar ekran, kasa ve hoparlör gibi bileşenleri tek gövdede bir araya getiren tasarımları ile LCD PC olarak adlandırılıyorlar.

Woon DT Serisi bilgisayarlar ekran, kasa ve hoparlör gibi bileşenleri tek gövdede bir araya getiren tasarımları ile LCD PC olarak adlandırılıyorlar.


LCD PC özel tasarımı sayesinde masaüstünde yer tasarrufu sağlarken, ekranla bütünleşik hoparlörleri, kolay erişilebilir DVD sürücüsü ve USB/hafıza kartı yuvaları ile derli toplu bir ‘sayısal eğlence merkezi’ görüntüsü sergiliyor.


Yüzde 100 güncellenebilir donanım


Woon LCD PC, Windows Vista işletim sisteminin Home Basic Türkçe sürümü yüklü olarak geliyor. LCD PC’de bilgisayar bileşenleri 17 inçlik (43 cm) LCD ekranın arkasındaki bir kasaya yerleştirilmiş. Intel Core 2 Duo 2,4 GHz işlemci, 1024 DDR2 RAM bellek, 256 MB ekran kartı, Intel HD ses kartı, 160 GB sabit disk ve diğer bileşenler bu kasada bulunuyorlar. Kasanın altında ise iki adet USB yuvası ve klavye/fare, yazıcı , VGA monitör, Ethernet, kulaklık/mikrofon bağlantıları bulunuyor. Sistemin donanımının güncellenebilmesi için gerekli genişleme yuvaları da bu aralıkta yer alıyor. Bağlantı ve yuvaların yerleşimindeki tek olumsuz yan LCD PC’nin tabanı ve kasa arasındaki boşluğun dar olması yüzünden bağlantıları yaparken elinizin rahat hareket edememesi.


Kullanıcı dostu tasarım


Gerekli bağlantılar tamamlandıktan sonra LCD PC’nin kullanımı oldukça rahat. Ekranın aşağı ve yukarı doğru birkaç derece oynayabilmesi izlemeyi kolaylaştırıyor. Hoparlörlerin ekran ile bütünleşik olması sesin doğrudan izleyiciye odaklanmasını, dolayısıyla izlenilen içerikten daha fazla keyif alınmasını sağlıyor.  Bilgisayarın DVD sürücüsü ± RW formatlı disklere kayıt yapabiliyor. LCD PC’nin ön panelindeki kapağın altında bulunan hafıza kartı yuvaları yaygın olarak kullanılan tüm formatları destekliyor. Woon LCD PC’nin klavye ve faresi de rahat kullanımları ile beğenimizi kazandılar. 899 USD + KDV fiyatla satışa sunulan Woon LCD PC çoklu ortam uygulamalarını yoğun olarak kullanan bilgisayar kullanıcılarını tatmin edecek yapıda bir ürün.


www.oveonshop.com

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun