Genel 27 TEMMUZ 2009 / 08:48

İNCELEME: E-posta fırtınasına hazır mısınız?

BlackBerry Storm Türkiye pazarında...

BlackBerry Storm Türkiye pazarında...


BlackBerry Storm Türkiye pazarına merhaba dedi. Vodafone ve Avea tarafında kullanıcılara sunulacak cihaz, dokunmatik ekranıyla eski BlackBerry kullanıcılarının büyük merakla beklediği bir cihazdı. Öncelikle 8320 Curve kullanıcısı olarak bu üründe WiFi olmamasını yadırgadığımı belirtmeliyim. Ancak 3G teknolojilerinin hayatımıza girmesine sayılı günler kala, 3G destekli bir makineye neden WiFi koyalım fikri de mantıklı geliyor.


Cihazın en büyük özelliği olarak dokunmatik ekran gösteriliyor. Buradaki “dokunmatik” kelimesi benzerlerinden farklı ve Storm’u farklıklaştıran da bu özellik. Zira Storm’un ekranına dokunmanız komut verdiğiniz anlamına gelmiyor. Bu cihaza komut vermeniz için ekrana dokunmak değil “tık”lamak gerekiyor. Cihazın dikey ve yatay kullanıma olanak sağlamasını da artıları arasına mutlaka yazmalıyız. Bu arada ürün değişik metin giriş yöntemleri sunduğu gibi üç farklı klavye kullanımıyla da kullanıcıya farklı seçenekler sunmayı ihmal etmiyor.


Birçok özellik bir arada


Üründe benim dikkatimi çeken bazı özellikler şunlar: 3.2 megapiksellik kamera, yerleşik GPS, çokluortam oynatıcısı, video kaydedici, önceden yüklenmiş BlackBerry Maps, kablosuz e-posta ve kurumsal veri erişimi. Ürünün fiziksel özelliklerini sıralamak gerekirse; yükseklik112.5 mm, genişlik 62.2 mm, derinlik 13.95 mm ve ağırlık 155 gram. Cihazda Yüksek çözünürlüklü 480 x 360 piksel, ışık algılayan renkli TFT LCD ekran kullanılmış. BlackBerry Storm’la birlikte 1400 mAhr çıkarılabilir, şarj edilebilir kriptografik lityum pil geliyor. Bu pil de kullanıcılara 15 gün ya da 356 saat bekleme süresi, 6 saat de konuşma süresi sunuyor.


BlackBerry Storm; UMTS/HSPA, 2100 MHz, Kuzey Amerika 850 MHz GSM/GPRS, Kuzey Amerika 1900MHz GSM/GPRS, Avrupa/Asya Pasifik 1800MHz GSM/GPRS, Avrupa/Asya Pasifik: 900MHz GSM/GPRS, Çift Bant 800/1900 MHz CDMA/Ev-DO şebekelerini destekliyor. Genişletilebilir bellek ve microSD kart desteği sunan cihazda  1GB dahili bellek ve 128 MB flash bellek yer alıyor.


Özetle BlackBerry Storm


Nedir: Tasarımı ve dokunmatik ekranıyla bir cihaz.Artıları: Tasarımı hoş, üç farklı deneyim sağlayan klavyesi yenilikçi, ekranı net.Eksileri: Dokunmatik ekran, geleneksel BlackBerry kullanıcılarında sıkıntı yaratabilir.Fiyatı:  Ürün Vodafone ve Avea tarafından kullanıcılara sunulacak. Fiyatlar operatörlerin yapacağı kampanyalara göre değişiklik gösterebilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun