Genel 28 ARALIK 2009 / 12:34

İMKB'de yeni isim

İttifak Holding'in hisseleri İMKB'de işlem görmeye başlıyor.

İttifak Holding'in hisseleri İMKB'de işlem görmeye başlıyor.


İttifak Holding, hisselerinin İMKB'de işlem görmesi için gerekli izin sürecini tamamladı. İMKB Yönetim Kurulu'nun 24 Aralık 2009 Perşembe tarihli toplantısında borsada işlem görmesine karar verilen İttifak Holding'in hisseleri, halka arz edilmeksizin borsaya kote oluyor.

İMKB'de 58,50 TL referans fiyatı ile açılış seansına girecek İttifak Holding'in hisse kodu ITTFH olarak belirlendi. Holding hisseleri, II. Ulusal Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Holding'in İMKB'de işlem görmesiyle sermaye piyasaları yatırımcıları, borsada alternatif bir hisse senedine daha kavuşmuş olacak.

İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Buğa yaptığı açıklamada, "Hisselerimizin borsada işlem görmeye başlamasıyla en önemli kurumsal hedeflerimizden birini daha hayata geçirmiş oluyoruz" dedi.

1988'de kurulan İttifak Holding, 1994 yılında, "Sermayesinin yüzde 100'ü halk ortaklığına açık bir halk şirketi olmak" hedefiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na kayıt oldu. Yatırım yelpazesinde birçok sektör bulunan ve 19 bine yakın ortağı olan holdingin perakendeden inşaata, gıdadan AVM'ye, makine üretiminden tarım ve hayvancılığa pek çok alanda faaliyeti bulunuyor. Holding, 2008 yılında 700 milyon TL konsolide ciro, 2009'in ilk 9 aylık döneminde ise 576 milyon TL konsolide ciro gerçekleştirdi. İttifak Holding, 5 bin kişiye doğrudan, 7 bin kişiye ise dolaylı istihdam sağlıyor.