Genel 17 ŞUBAT 2016 / 15:21

iMessage'dan yıllık 63 katrilyon mesaj gönderiliyor

Apple’ın Wi-Fi ya da 3G üzerinden ücretsiz mesajlaşma imkânı sağlayan iMessage ile ilgili çok ilginç veriler açıklandı.

Apple’ın İnternet ve Yazılım Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue kısa süre önce yaptığı röportajda; Siri, App Store, iMessage, Apple Maps hakkında çok ilginç detaylar paylaştı. iPhone kullanıcılarının iMessage servisine gerçekten güvenliklerini vurgulayan Eddy Cue, saniyede 200 binden fazla mesaj gönderildiğini belirtiyor. Bu rakamın yıllık olarak 63 katrilyon, günlük ise  40 milyar adet olduğunu sözlerine ekliyor.

Apple Maps kullanıcılarının yaklaşık 2,5 milyon adet geribildiriminin sistemde düzelterek, kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunuyor. iOS 9 güncellemesiyle birlikte, iPhone ve İPad’lere yüklenmiş olarak gelen Apple Maps, arayüzünün basit olması ve Siri’nin akıllı komut servisi sayesinde, Google Maps’ten daha çok tercih ediliyor.

Bunlara ek olarak Apple, Siri’nin haftalık milyarlarca soruya cevap verdiğini, Apple Music’in 11 milyon ücretli takipçiye sahip olduğunu ve App Store’da ise haftada 750 milyon işlem yapıldığını belirtiliyor. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun