Genel 30 EYLÜL 2010 / 13:42

İlk ticari uzay istasyonu hazırlanıyor

İki Rus şirketi ilk ticari uzay istasyonu için kolları sıvadığını açıkladı.

İki Rus şirketi ilk ticari uzay istasyonu için kolları sıvadığını açıkladı.


Orbital Technologies ve Rocet and Space Corporation Energia şirketlerinin planına göre, ticari uzay istasyonu yedi kişiyi ağırlayabilecek. Uzay istasyonunun en erken 2016'da faaliyete geçmesi bekleniyor.

Ticari uzay istasyonuna Rus şirketlerinin uzay gemileriyle gitmenin yanında her hangi bir yerden kalkan uzay aracının da uzay istasyonuna gidebilmesi mümkün olacak. Böylece uzay istasyonu, dünya üzerindeki ‘hostel' konumunda bulunacak.

Uzay istasyonunda gerekecekler için uluslararası alanlarda yardım ve işbirliği çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Sağlık araştırmaları, beslenme alternatifleri, coğrafik betimleme ve uzaktan kumanda edilebilme gibi çalışmaların sürdüğü vurgulandı.

Ayrıntılı bilgiye http://www.orbitaltechnologies.ru/ adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun