Genel 25 MART 2009 / 08:52

İlk "Samsung Avrupa Forumu" başladı

Samsung Electronics için Avrupa’da yeni bir çağ başlıyor. Yeni birçok ürünün sunulması ile birlikte Samsung, Avrupa’da yeni bir pazar stratejisi izliyor.

Samsung Electronics için Avrupa’da yeni bir çağ başlıyor. Yeni birçok ürünün sunulması ile birlikte Samsung, Avrupa’da yeni bir pazar stratejisi izliyor.


İlk kez düzenlenen Samsung Avrupa Forumu’nda Samsung LED TV ve yeni düz ekran televizyonların Avrupa pazarına tanıtımı yapıldı. Forum Viyana’da Austria Center’da 24-26 Mart tarihlerinde gerçekleştiriliyor.


Samsung’un gelişen pazar stratejileri ve ürün portföyleri, yeni Avrupa Başkanı ve CEO’su SangHeung Shin tarafından  Samsung Avrupa Forumu açılış konuşmasında açıklandı.


Samsung, 2009 ev sinema serisi için kablosuz bağlanabilirlik ve çoklu ortam eğlencesi temalarını öne çıkarıyor. Bu sene piyasaya sunulan yüksek teknolojili Blu-Ray oynatıcı BD-4600 dünyanın en ince ve ilk duvara monte edilebilen Blu-Ray oynatıcısı olma özelliğini taşıyor. Yeni dijital kamera konsepti NX Series, bir DSLR’ın sunduğu performans ve görüntü kalitesine, kompakt fotoğraf makinesinin portatifliğini ve konforunu ekliyor.


Kullanıcı ihtiyaçlarını tespit ederek yeni bir pazar yaratma yoluna giden şirket, dizüstü bilgisayarlara ikinci ekran olarak yeni SyncMaster LD190N/ LD220 serisini başlatıyor. Ayrıca ilk 3D LCD veri projektörü L Series’i bu yıl piyasaya sunuyor. Şirket, dış alan kullanımı ve B2B müşterileri için Samsung ID 2 çözümleri ve 460 DRN ekranları üretiyor.


Samsung, ekonomik düşüş döneminde müşteriler ve perakendecilerle ilişkilerini güçlendirmeye odaklanıyor. Shin Samsung Avrupa Forumu’nda, " 2009 yılı ürünlerimiz, teknolojiyi Avrupalı tüketicilerin etkin bir hayat tarzı ile harmanlayan yeni bir ürün neslini temsil ediyor. Bugün Avrupa’da satışa sunulan yeni LED TV serimiz, eski LCD nesline göre yüzde 40 daha etkin enerji tüketimi sağlıyor ve çok daha ince olma özelliği taşıyor” dedi.