Genel 12 MAYIS 2010 / 08:19

İlaç saati artık unutulmayacak

İlaç Hatırlatma Kutusu, ilacın alınıp alınmadığını takip ederek sizi zahmetten kurtarıyor.

İlaç Hatırlatma Kutusu, ilacın alınıp alınmadığını takip ederek sizi zahmetten kurtarıyor.


İvgen Sağlık ve Güvenlik Sistemleri sunduğu İlaç Hatırlatma Kutusu, yaşlıdan gence, düzenli olarak ilaç kullanmak zorunda olan ve bunu bazen unutabilen herkes için kolaylık sağlıyor.

İlaç alma vaktinde uyaran, buna rağmen ilaç alınmazsa ilacı kullanacak kişiyi arayan, yine alınmadığı durumda da çağrı merkezine veya aranması istenen bir başka kişiye haber veren bu akıllı İlaç Hatırlatma Kutusu, sizi gerçekten düşünüyor. Cihaz, ilacın alınıp alınmadığını takip ettiği için de sizi takip etme mecburiyetinden kurtarıyor.

İlacın unutulmasına fırsat vermeyen bu ürün, sade tasarımı ve pratikliği ile de oldukça kullanışlı görünüyor. İlaç Hatırlatma Kutusu'nu kullanmak için tek yapılması gereken içerisindeki bölmelere ilaçların yerleştirilmesi ve ilaç alma saatlerini cihaza kaydetmek. İlaç alma saati geldiğinde cihaz otomatik olarak devreye giriyor ve sinyal vererek kullanıcıyı uyarıyor. Sinyalden sonra ilaç alınmazsa iki defa daha uyaran cihaz, yine alınmadığında ise çağrı merkezine sinyal gönderiyor ve çağrı merkezi çalışanları devreye giriyor. Önce kullanıcı, eğer ulaşılamıyorsa önceden ismi verilmiş olan kişi aranarak durum bildiriliyor. Özellikle yaşlılar ve alzheimer hastaları için tasarlanmış olan ürün sayesinde artık ev dışındayken aklınız evde, sevdiklerinizde kalmayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun