Genel 18 MART 2009 / 13:41

İkinci nesil Surface bilgisayarlar

Söylentilere göre Microsoft, ikinci nesil çoklu dokunmatik yüzeyli Surface bilgisayarı üzerinde çalışmaya başladı bile.

Söylentilere göre Microsoft, ikinci nesil çoklu dokunmatik yüzeyli Surface bilgisayarı üzerinde çalışmaya başladı bile.


Microsoft’un çoklu dokunmatik yüzeyli Surface bilgisayarı için uygulamalar yazan Phenomblue şirketinin sahibi Joe Olsen, cihazın ikinci neslinin geliştirildiğini ve iki üç yıl içinde satılacağını söylüyor. İlk nesil Surface bilgisayarlar gelecek hafta İngiltere’de satılmaya başlayacak. Surface, çoklu dokunmatik hareketleri makine içinde monte edilmiş kameralar kullanarak yorumlayabilen düz ekranlı bir bilgisayar.


İkinci nesil Surface’e muhtemelen “Second Light” (İkinci Işık) adı verilecek. Birime ikinci bir projektör eklenecek. BBC’nin haberine göre bu projektör, ekran üzerinde farklı görüntü katmanları oluşturacak. Örneğin bir harita diğer bir haritanın üzerine bindirilebilecek. Bilgisayarda kızılötesi sensörler kullanılacak.Yani kullanıcıların ekrana elle dokunması gerekmeyecek.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun