Genel 22 ARALIK 2008 / 12:50

İkinci el Kindle satışlarında patlama yaşanıyor

Kısıtlı sayıda üretilen elektronik kitap okuyucu Kindle’ları bulmak zorlaştıkça fiyatı artıyor. İkinci el Kindle’lar, internette normalden iki kat fiyatla alıcı buluyor.

Kısıtlı sayıda üretilen elektronik kitap okuyucu Kindle’ları bulmak zorlaştıkça fiyatı artıyor. İkinci el Kindle’lar, internette normalden iki kat fiyatla alıcı buluyor.


Kindle sahipleri, yeni versiyon bir Kindle’ın iki üç ay içinde çıkmasını umarak, ellerindeki cihazı aldıklarından daha yüksek fiyata satışa çıkarıyor. Perakende satış fiyatı 359 dolar olan cihaz, Craiglist’te 500 dolardan alıcı buldu.


Oprah Winfrey Ekim ayındaki şovunda Kindle için “yeni favori icadım” demiş, Kindle’lar çabucak tükenmişti. Şimdi yılbaşına günler kala hediye telaşına düşenler, İnternet üzerinden ürün satış sitelerine, ordan da ikinci el Kindle’lara saldırıyor. EBay, Craigslist ve Amazon.com’un ikinci el ürün sitesinde kullanılmış elektronik kitap okuyucular, son olarak 1,500 dolara alıcı buldu.


Amazon.com 2007 Kasım’ında ürünü satışa sunmuştu.Kağıt kalınlığındaki cihaz, kullanıcıların kitap, dergi ve gazeteleri elektronik ortama yükleyip yüksek çözünürlükte ekranlarda okuyabilmesini sağlıyor. Kindle’a, satışının ikinci yılında olan yoğun talep, Amazon.com’u tabiri caizse taklaya getirdi. Site, elinde yıl sonuna kadar yetecek sayıda ürün olduğunu düşünürken, açıkta kalıverdi. Stokları doldurmaya çalışırken, müşterilerinden üç aylık bir bekleme listesine katılmalarını istedi. Kindle kıtlığı riski, müşterileri biraz korkutmuş olacak; bazı satış talepleri yarım kaldı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun