Genel 12 MAYIS 2010 / 14:50

III. Cardist Fuarı ve Zirvesi bugün başladı

Üçünce kez gerçekleşen Cardist Kart ve Akıllı Teknolojiler Fuarı ve Zirvesi, temassız kart ve yakın alan iletişimi teknolojileri gündemiyle kapılarını açtı.

Üçünce kez gerçekleşen Cardist Kart ve Akıllı Teknolojiler Fuarı ve Zirvesi, temassız kart ve yakın alan iletişimi teknolojileri gündemiyle kapılarını açtı.


Kart ve akıllı teknolojiler sektöründeki uygulamalar, en yeni teknoloji, hizmet ve ürünleri buluşturan III. Cardist Kart ve Akıllı Teknolojiler Fuarıve Zirvesi, bugün başladı. Kart dünyası, akıllı teknolojiler ve ödeme sistemlerinde dünyadaki son gelişmelerin sergileneceği ve yüzü aşkın markanın yer aldığı fuarda, sektörün önde gelen kurumları yeni ürünlerinin tanıtımlarını gerçekleştiriyor. Kartlı ödeme sistemleri olan banka ve kredi kartları, debit ve ön ödeme sistemleri, temassız kartlar, yakın alan iletişimi (NFC - Near Field Communication), SIM tabanlı mobil ödeme çözümleri, toplu ulaşıma yönelik çağdaş çözümler, çipli kimlik kartları, e-devlet çözümleri, müşteri sadakat uygulamaları, RFID teknolojileri ve tanımlama teknolojilerindeki en yenilikçi uygulamaların yer aldığı fuarda, bu yıl NFC öne çıkıyor.

Fuar açılışında Garanti ve Avea'nın ortaklaşa geliştirdiği Yakın Alan İletişimi (NFC - Near Field Communication) projesinin de tanıtımı yapıldığı Fuar'da akıllı kartların kamu alanında kullanımına yönelik olarak TUBITAK UEKAI, ulusal kimlik projeleri ve akıllı kartlarla ilgili sunumlarını gerçekleştiriyor. Ulaşım sektöründe kartlar ve akıllı teknolojilerin kullanımına yönelik ürünler geliştiren Belbim de, Fuar'da bu yıl Validatör (GKM), AKDOM (Akbil Dolum Makinesi), OSM (Otomatik Satış Makinesi), Kollu Turnike, Flaplı Turnike, PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) gibi cihazlarını tanıtıyor. Kart kişiselleştirme teknolojilerinde lazer kişiselleştirme teknolojisini Proline'ın tanıttığı Fuar'da Kent Kart da internetten dolum ve internetten otomatik dolum talimatı geliştirdikleri "Bitmeyen Kentkart" projelerini ziyaretçilere aktarıyor.

Sektör profesyonelleri, Zirve'de konuşuyor

Dünyadan ve Türkiye'den bankacılık ve finans sektörünün önemli isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı Cardist Zirvesi de, sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Başkanlığını Payments Cards&Mobile Yayıncısı ve Mobil Ödeme Danışmanlığı Şirket Direktörü Alexander Rolfe üstlendiği Zirve'de kartlar ve ödeme sistemlerinin geleceği, bu konuda dünyadaki trendler ve en başarılı uygulamalar konuşulmaya başlandı. Zirve, ilk gününde Akbank Bireysel Bankacılık ve Kurumsal İletişim Genel Müdür Vekili Hakan Binbaşgil, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hülya Altay, Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin ve Yapı Kredi Bankası Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer'in banka kartı ve ön ödemeli kartlarda Türkiye'nin bakış açısını anlattığı Türk Bankacılar Paneli'ne de ev sahipliği yaptı. Gün sonunda gerçekleşecek ‘Smartwards Ödül Töreni' ile de sektörde Türkiye'nin en yenilikçi uygulamaları açıklanarak Smartwards 2010 Ödülleri sahiplerini bulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun