Genel 22 ARALIK 2009 / 10:31

IEEE'den yeni bir standart

IEEE, telefonların batarya standardını yeniden düzenliyor.

IEEE, telefonların batarya standardını yeniden düzenliyor.


IEEE standartlar grubu, cep telefonlarındaki şarj edilebilir bataryalar için 1725 standardını gözden geçirmeye başlayacak. Bu girişim, tüketiciler akıllı telefonlarında daha uzun şarj ömrü ve daha fazla güç istedikleri için lityum-iyon ve lityum-iyon polimer bataryaların kalitesini ve güvenilirliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu standardı gözden geçirme işlemi kalite, yapı, güvenilirlik, hücre seviye şarjı ve şarj boşlatma kontrolünün yanında genel sistem entegresi için kriterler koyacak.

IEEE standartlar grubu üyelerinin oylama sistemi ile belirleyeceği bu yeni P1725 standardı bir ya da iki yıl içinde şekillenecek.

Batarya ömrü, akıllı telefonlar için özellikle hassas bir nokta. Çünkü 3G, GPS, Wi-Fi ve diğer geniş ekranlı telefonlar düzenli kullanımla birlikte ancak yaklaşık bir günlük batarya ömrüne sahip olabiliyorlar.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun