Genel 08 ARALIK 2010 / 14:57

İdefix Kitaplık uygulaması 8 e-kitap hediye ediyor

iPad uygulaması en çok indirilenlerden olurken verdiği e-kitapların etkisini görüyor.

iPad uygulaması en çok indirilenlerden olurken verdiği e-kitapların etkisini görüyor.


İdefix.com’un App Store’da yer alan yeni e-kitap uygulaması “Kitaplık” 1 Aralık Çarşamba gününden itibaren ücretsiz olarak indirilmeye başlandı. iPad’e özel geliştirilen Kitaplık uygulaması bir gün içinde Türkiye’deki iPad kullanıcılarının en çok indirdiği ücretsiz uygulama oldu.

Uygulama, kullanıcılara cihazları üzerinden İdefix.com’a bağlanıp istedikleri e-kitabı anında satın alma imkanı veriyor. Satın alınan her kitap indirilmeden önce otomatik olarak kişiye özel düzenleniyor ve kitabın kime ait olduğu bilgisi de ayrı bir sayfa halinde kitabın başlarına ekleniyor.

Kitaplık, üzerinde yüklü 8 e-kitap ile birlikte geliyor

İdefix.com’dan satın alınan e-kitaplar cihaza inerken, uygulama üzerinde kişisel e-kitap arşivi de düzenlenmiş oluyor. Dahası, Kitaplık’ta okuyucular okudukları kitabın font büyüklüğünü istedikleri gibi ayarlayabiliyor, kaldıkları yeri ayraçla işaretleyebiliyor ve sonra istedikleri zaman işaretledikleri sayfaya geri dönüp okumaya devam edebiliyor.

Okuyucular, Kitaplık üzerine yüklü arşivden bir kitabı, arama çubuğuna yazarak anahtar kelime girerek hızla bulabiliyor. Ayrıca cihaza bir şey olsa dahi, okuyucuların e-kitap arşivi İdefix.com üzerinde her zaman güvende oluyor ve daha önce satın almış oldukları bir kitabı iPad üzerine ya da bilgisayarlarına yeniden yükleyebiliyor.

İdefix, uygulamayı yükleyen iPad kullanıcılarına bir de sürpriz yapıyor ve uygulamayı indiren kullanıcılara Nietzsche’nin “İnsanca, Pek İnsanca", Erhan Afyoncu’nun “Osmanlı’nın Hayaleti”, Jules Verne’in “Denizler Altında 20 bin Fersah”, Herman Melville’in “Moby Dick”, Peride Celal’in “Mektup”, Ahmet Cemal’in “Dokunmak”, Ömer Seyfettin’in “Kaşağı” ve M.R. Arunova’nın “Tolstoy'un Gizli Raporlarında Osmanlı İmparatorluğu” adlı e-kitaplarını da ilk etapta hediye ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun