Genel 27 AĞUSTOS 2012 / 10:44

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12 için ne dediler?

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12 için ne dediler?

Bilişim Zirvesi'12, bu yıl birbirinden önemli konular eşliğinde çok sayıda değerli konuğu ağırlayacak. Sektörün önde gelen isimlerinin bu önemli etkinliğe dair görüşlerini sizlerle paylaşıyoruz.Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer:
"Gelenekselleşmiş olan bu Zirve, tüm
sektörün uluslararası bir buluşma noktası."


"Bilişim Zirvesi, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü için büyük önem taşıyor. Artık gelenekselleşmiş olan bu zirve politika belirleyicisi, düzenleyicisi, üreticisi, işletmecisi ve kullanıcısıyla tüm sektörün buluşma noktası haline geldi.

Biz de kurum olarak etkin katılım sağlıyoruz. Bu sektörün düzenleyici otoritesi olarak, öncelikle dünya ölçeğinde bir sektöre sahip olabilmek için gerekli olan yol göstericiliği yaptığımızı tüm sektör biliyor. Bunu yaparken, Türkiye'yi bilgi toplumuna dönüştürecek şekilde, tüketici hak ve menfaatlerini koruma başta olmak üzere, üreticilerin ve işletmecilerin etkin ve sürdürülebilir rekabet ortamı içinde faaliyet gösterebilmelerine yönelik üzerimize düşen görevleri yapıyoruz. Bunu yaparken de ilgili tüm tarafların katılımına büyük önem veriyoruz.

Bu nedenle ilgili tarafları bir araya getiren platformlar bizim için çok değerli. Telekom Konferansında da çok değerli bilgi alış verişleri gerçekleşeceğine inanıyorum."

Netaş Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Selcan Taşkıran:
"Telekomda yeni yatırım fırsatları tartışılacak"

"Sektörün tüm taraflarını bir araya getiren, yetkinliklerimizi ölçebildiğimiz, sorun ve çözümlerini ortaklaşa tespit edip, ortak stratejileri birlikte belirleyebildiğimiz bir platform olan Bilişim Zirvesi, sektörümüz için büyük öneme sahip. Devletimizin de yakın ilgi gösterdiği zirve ayrıca, sektörümüzün dış pazarlara açılmasına, bölgesel yatırım ve işbirliği fırsatlarının yaratılmasına da zemin hazırlıyor.

Bu yıl Zirve kapsamında düzenlenecek "Telekomda Sonraki Adım Konferansı", iletişim teknolojilerindeki son gelişmeleri değerlendirmek, gelecek politikalarını belirlemek ve yeni yatırım fırsatlarını tartışmak açısından önemli bir platform olacak. Değerli katılımcıların yer alacağı böylesine önemli bir konferansı desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz."

MOBİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkın:
"Kritik önemde bir platform ve organizasyon"

"ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi, Avrasya'nın bilişim dünyasının lider şirket ve yöneticilerini, teknoloji uzmanlarını İstanbul'da buluşturmak suretiyle Türkiye'yi uluslararası alanda bilişim sektörünün odağına taşıması ve önemli işbirliği fırsatları yaratması anlamında kritik önemde bir platform ve organizasyon.

MOBİLSİAD olarak, Mobilişimde Sonraki Adım Forumu'nda "Mobilde Servis ve Uygulama Savaşları" başlıklı panelin moderatörlüğünü üstlenmiş bulunuyoruz. Mobil servislerin geleceğini, Türk teknoloji KOBİ'lerinin önlerindeki fırsatları ve regülasyon, vergilendirme gibi konu başlıklarından kaynaklanan, yabancı mobil servis şirketleriyle rekabette engel oluşturan sorunları gündeme getireceğimiz panelimizin, sektörümüzün büyüme potansiyeline ışık tutmak, sorunlara çözüm bulmak açısından verimli bir platform oluşturacağına inanıyoruz."

TAV Bilişim Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran:
"Zirve, Türk bilişimcilerinin dünya ile bütünleşmesini sağlıyor"

"Biz Bilişim Zirvesi'ni her sene önemsiyor ve katılım gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Farklı ülkelerden ve sektörlerden katılımcıları bir araya getiren zirve, bu sene özellikle belirlediği büyük veri, mobil, bulut bilişim ve sosyal medya gibi günümüz konularının tartışılacağı bir platform yaratmasıyla ayrıca dikkatimizi çekti.

Zirve, Türkiye'de sektör oyuncularının yanında davet ettiği önemli konuklar ile Türk bilişimcilerinin dünya ile entegrasyonu sağlıyor. Mobil, bizim çok önemsediğimiz bir konu. Mobil iletişim, bugün trafiği kontrol ettiğimiz, televizyon izlediğimiz, alışveriş yapıp sosyal medyaya ulaştığımız bir yapıya dönüştü. Sağlık,eğitim,sanayi ve daha bir çok sektörde mobilişimin yeni yüzyılı şekillendireceğini düşünüyorum.

TAV Bilişim hizmetleri, geliştirdiği uygulama ve teknolojilerle mobilişimi öncelikli inovasyon alanlarından biri olarak görüyor. Bu sebeple zirve kapsamında "Mobilişimde Sonraki Adım" forumunu önemsiyor ve destekliyoruz."

KOMTAŞ Bilgi Yönetimi Genel Müdürü Yüksel Çomak:
"Büyük veri ile ilgili tüm sorular yanıt bulacak"

"Bilgi teknolojilerine yaşana değişimle verilen başta kamu nezdi olmak üzere ortada. Tam olarak bu değişime şahitlik eden, hatta büyük bir çabayla bu değişime katkı yapan ICT Summıt Eurasia Bilişim Zirvesi 12. yılında, yine sektör temsilcilerini biraraya getirerek, çok önemli bir görevi daha başarıyla yönetiyor. Alanında marka bir etkinlik olan ICT Summit Eurasia-Bilişim Zirvesi'nde yer almaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. KOMTAŞ Bilgi Yönetimi Informatica'nın Türkiye resmi temsilcisi. Bu yıl, Informatica ile birlikte yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, Zirve'de "Büyük Veride Sonraki Adım Forumu" sponsoru olarak yer almaya karar verdik. Büyük veri ile ilgili merak edilenler, Informatica'nın bakış açısını öğrenmek ve anlamak isteyen katılımcılarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız."
Bilişim Zirvesi'12 için kaydınızı yaptırdınız mı?

Bilişim Zirvesi’12, bu yıl 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

3 gün boyunca birbirinden ilginç konu ve konuşmacıların konuk olacağı bu etkinliğe kaydınızı yaptırmak ve programın güncel haline ulaşmak için Bilişim Zirvesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun