Genel 11 EYLÜL 2012 / 12:00

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 başladı

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12 başladı

Bu yıl “Sonraki Adım” temasıyla gerçekleşen ICT Summit – Bilişim Zirvesi’12 Gülgün Feyman'ın sunumuyla başladı. İlk konuşmacı olarak sahneye İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir çıktı.Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik, üç gün boyuncu ulusal ve uluslar arası 300’e yakın konuşmayıcı ağırlayacak. Vodafone ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan Zirve bu yıl Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere beş bakanlık ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İMMİB, TET ve KOSGEB destekleriyle düzenleniyor.

ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’12’nin açılış konuşmasını yapan İnterpromedya Genel Müdürü Güldane Taşdemir, konuşmasında şunları kaydetti:

“İçerik açısından son yılların en zengin bilişim etkinliğin gerçekleştiriyoruz. Eğitimden sağlığa, e-ticaretten güvenliğe, bulut bilişimden büyük veriye kadar bilişim ile ilgili her konuyu tartışacağımız, gelecek adımlarımızı ve stratejilerimizi belirleyeceğimiz Zirve için başta beş bakanlık, BTK ve SSM olmak üzere birçok kuruluşumuz ve STK’lar biraraya geldi.ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi, son iki yıldır Türkiye ile bölge ülkeleri arasında da bir köprü görevi görüyor. Türkiye’nin bilişim alanında bölgesel güç olması konusunda da önemli bir görev görüyor.”

Zirvenin canlı yayını için http://www.btnet.com.tr/56691-bilisim-zirvesi12-oturumlari-pozitif-tv-isbirligiyle-btnet-com-trde-canli-yayinda.html adresini kullanabilirsiniz. Zirveyle ilgili anlık yayınımızı ve notları Twitter hesabına buradan ulaşarak takip edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun