Genel 27 EKİM 2008 / 12:29

İçerik akışında Netflix Samsung ortaklığı

Samsung'un bazı Blu-Ray oynatıcıları Netflix’den web üzerinden görüntü akışı sağlayabilecek.

Samsung'un bazı Blu-Ray oynatıcıları Netflix’den web üzerinden görüntü akışı sağlayabilecek.

Çevrimiçi DVD kiralama şirketi Netflix, fiyatları 400 dolar olan Samsung BD-P2550 ve BD-P2500 Blu-ray oynatıcıya sahip müşterilerin, Netflix’in akan içerik hizmetinden anlık içerik akışı sağlamak için, bu cihazları hiç bir ek ödeme yapmaksızın yükseltebileceğini belirtti. Bu sayede müşteriler 12.000 film ve dizi bölümüne ulaşabilecek.


 


8 milyondan fazla abonesi bulunan Netflix’in “Anında İzle” (Watch Instantly) web akan içerik hizmeti abonelere ücretsiz sunuluyor. Netflix, üyelerin web sitesini ziyaret ederek "anlık kuyruk"lara film ve televizyon dizilerinden bölümler ekleyebileceğini, sonra da seçimlerin kablolu genişbant bağlantısı ya da kullanıcı arabirimi aracılığıyla televizyondan gösterilebileceğini belirtiyor. Üyeler standart çözünürlükteki programların, Samsung ya da ortaklıkta yer alan diğer cihazlara akışını da gerçekleştirebilme olanağına sahip oluyorlar.


 


Netflix, yüksek çözünürlüklü Blu-Ray standarttaki video akışını sağlamıyor ancak posta servisi aracılığıyla Blu-Ray diskler satıyor. Şirket, aylık üyelik ücretine ek 1 dolar karşılığında, yüksek çözünürlükte Blu-Ray filmlere sınırsız erişim sağlıyor.  Amerikalı tüketicinin Blu-Ray farkındalığı her geçen gün yükseliyor ancak oynatıcıların fiyatı ve tüketicilerin standart DVD memnuniyeti, Blu-Ray teknolojisinin yaygınlaşmasını zorlaştırıyor. Analistler Blu-ray oynatıcı satışlarının küresel ekonomik durumdan etkilenerek düşeceği fikrinde. Netflix’in bu hafta abonelik durumu ile ilgili yaptığı düşüş açıklaması da bu görüşleri destekliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun