Genel 15 EKİM 2008 / 13:25

IBM Yazılım Zirvesi ’08 İstanbul’da başladı, yarın sıra Ankara’da

Bu yıl 13. kez düzenlenen IBM Yazılım Zirvesi bugün İstanbul Swissotel’de başladı. Zirve yarın da Ankara Sheraton’da devam edecek

Bu yıl 13. kez düzenlenen IBM Yazılım Zirvesi bugün İstanbul Swissotel’de başladı. Zirve yarın da Ankara Sheraton’da devam edecek


Zirvenin bu yılki konusu “Hungry For Change – Değişim Açlığı”


Türkiye’deki 70. yılını kutlayan IBM, Yazılım Zirvesi’08 ile şirketlere ulaşırken zirvedeki konuşmacılar, küresel anlamda başarılı olmak için sadece değişime ayak uydurmanın yetmeyeceğini, değişimin şekillendirilmesi ve ona liderlik edilmesi gerektiğinden bahsettiler. Zirvede IBM Yazılım Grubu, müşterileri ile birlikte yazılım dünyasındaki en son yenilikleri ele alıp, olası uygulama alanlarını tartıştı. Geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen projeler ve bu projelerin şirketler üzerinde yarattığı değişimler de katılımcılarla paylaşıldı. Bugün tüm gün süren etkinlik kapsamında açılış ve ana oturumlar dışında 35 paralel oturum gerçekleşirken, yarın Ankara’da 15 paralel oturum daha  gerçekleştirilecek.


Swissotel’de açılış konuşmasını gerçekleştiren IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek’in ardından Türkiye’de yıllardır değişik kurumlarda yönetici olarak çalışan ve halen Hexagon Yönetim Kurulu Başkanı olan Jan Nahum, değişimden ve geleceğin firmalarında bulunması gereken değişim ihtiyacından bahsetti. Tümleşik iletişim konusunda dünyadaki en yetkin isimlerden IBM Bilgi Teknolojileri Üst Düzey Mimarı Ron Sebastian, iletişimde girilen yeni dönemi ele alırken. IBM İnternet Güvenliği Sistemleri Veri ve İçerik Güvenliği İş Kolu Teknik Ürün Yöneticisi Sean Brown da internet ve mail güvenliği hakkında açıklamalarda bulundu. Günümüzde bütün firmaların üzerine çalışmalar yaptığı Servis Odaklı Mimari (SOA) konusunda IBM’in en önemli isimlerinden Mike McCarthy, firmalara yol gösteren bir sunum yaptı. Yarın da zirvenin Ankara ayağında AK Parti Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç de geleneksel çizgiden küresel yenilikçi yörüngeye konulu bir konuşma gerçekleştirecek.


Müşteriden hızlı düşünmek


Konuşmasında firmaların geleceğe dair bakış açılarından bahseden IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek, küresel ekonomide değişimin önemine dikkat çekti. Yüksek, “IBM’in global olarak 1200 CEO’yla gerçekleştirdiği araştırmaya göre firmalar değişimin ve sürdürülebilir başarıyı yakalamak için kendilerini sürekli olarak yenilemeleri gerektiğinin farkındalar. Değişimin hızına ayak uydurabilmeyi bir numaralı öncelik olarak belirleyen CEO’ların gündeminde inovasyon en önemli konu. CEO’ların tanımıyla geleceğin işletmesi, değişimi kalıcı bir durum olarak kabul ediyor. Yöneticiler küresel rekabette kazanan tarafta olmak için, değişimi yönetme kapasitelerini artırıyor, yeni oluşan müşteri sınıflarına ulaşmak ve iş modellerini küresel bütünleşik ilkelere uydurmak için cesur atılımlar yapmaya hazırlanıyor. Küresel iş dünyası, değişime direnmenin değil, onu doğru yönetebilmenin başarıyı getireceğinde fikir birliğine varıyor.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun