Genel 25 AĞUSTOS 2009 / 13:29

IBM, üniversite ilişkilerini Türkiye’den yönetiyor

IBM Türk, 18 ülkenin yer aldığı Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin Üniversite İlişkileri organizasyonunu Türkiye’den yönetmeye başladı.

IBM Türk, 18 ülkenin yer aldığı Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’nin Üniversite İlişkileri organizasyonunu Türkiye’den yönetmeye başladı.


IBM Orta, Doğu Avrupa ve Türkiye Üniversite İlişkileri Müdürlüğü’ne, bugüne kadar, ibm.com Bölüm Müdürlüğü görevinin yanı sıra gönüllü olarak IBM Türk Üniversite İlişkileri Liderliği’ni de sürdüren Jale Akyel, atandı. Son yıllarda tasarlanan projelerle Avrupa’nın yanı sıra IBM Global Üniversite İlişkileri organizasyonunun ilgisini çeken IBM Türk Üniversite İlişkileri Ekibi, bölgeye liderlik ediyor; Polonya, Romanya, Çekoslovakya, Macaristan, Estonya gibi birçok Avrupa ülkesine danışmanlık yapıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan IBM Orta, Doğu Avrupa ve Türkiye Üniversite İlişkileri Müdürü Jale Akyel, “Son dönemde yaptığımız çalışmalarla, Türk üniversitelerinin IBM’in ilgi odağı olmasını sağladık. Türk akademisyenler, IBM’in küresel üniversite ödülleri kapsamında birçok ödüle layık görülüyor. Yazılım Akademisi’nde 2 yıldır 2 bin 500 öğrenciye eğitim veriyoruz. Bu ve bunun gibi başarılı projelerimiz sayesinde, IBM Türk olarak küresel çerçevede fark edildik ve yeni sorumluluklar aldık. Yeni dönemde, IBM’in Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi’ndeki Üniversite İlişkileri kapsamında, bölge ve ülke planlarının oluşturulması, ülkelere özel projeler üretilmesi ve projelerin doğru yürütülmesi, fonların ve kaynakların yönetilmesi gibi önemli görevleri de üstlendik. Türkiye’nin, Avrupa’ya liderlik eder hale gelmesi, IBM Türk olarak bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu.” dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun