Genel 22 EKİM 2008 / 11:26

IBM Türk 70. yılını inovasyon merkeziyle kutluyor

IBM’in inovasyon merkezinde öncelikli amaç, yeni fikirlere bağlı teknolojilerin geliştirilmesine destek vermek ve pazarın büyümesine katkıda bulunmak olacak.

IBM’in inovasyon merkezinde öncelikli amaç, yeni fikirlere bağlı teknolojilerin geliştirilmesine destek vermek ve pazarın büyümesine katkıda bulunmak olacak.


Türkiye’de 70 yıldır bilgi teknolojileri ve hizmetleri sunan IBM Türk, inovasyon stratejisi kapsamında kurduğu IBM İnovasyon Merkezi’ni 22 Ekim’de hizmete açtı. Merkezin resmi açılışı IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek, Ülke Teknoloji Lideri Suat Kızıltaş, IBM Güney Batı Avrupa Direktörü ve Bağımsız Yazılım Satıcıları ve Geliştirici İlişkileri Yöneticisi Gabriel Tal ve IBM Risk Sermayesi Grubu Yazılım Stratejisi Yöneticisi Deborah Magid’in katılımıyla gerçekleştirildi.


 


IBM Türk İstanbul binasında kurulan merkez, IBM çözüm ortaklarının, müşterilerinin ve akademik çevrelerin yeni teknolojiler tasarlamalarına, oluşturmalarına, pazarlamalarına, piyasaya sunmalarına, iş ve BT becerilerini geliştirmelerine destek olmayı hedefliyor. IBM İnovasyon Merkezi’nin açılışında bir konuşma yapan IBM Türk Genel Müdürü Eray Yüksek, “IBM Türk olarak, 70. yılımızda hayata geçirdiğimiz bu önemli yatırımla, IBM’in Türkiye pazarına duyduğu inancın bir kez daha altını çizmenin gurur ve heyecanını yaşıyoruz. Biz, inovasyonu teknolojik değil toplumsal bir olgu olarak tanımlıyoruz. IBM’in stratejik rotasında önemli yapıtaşlarından biri olan inovasyonun fabrikası olmasını hedeflediğimiz merkezi, bu özel yıl içinde, tüm paydaşlarımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.


 


Yurtdışı pazarlara açılmayı kolaylaştıracak IBM İnovasyon Merkezi, IBM çözüm ortaklarına, bağımsız yazılım sağlayıcılarına, kurum ve kuruluşlara, risk sermayesi işletmecilerine, teknoloji dünyasına yeni adım atan şirketlere, BT uzmanlarına ve akademisyenlere açık olacak. Ziyaretçiler merkezin eğitim kursları ve danışma hizmetlerinin yanı sıra, son teknolojiye sahip IBM System p, System x ve System i sunucularının kapsamlı teknik altyapısından da yararlanabilecek. Merkezde geliştirilmek istenen fikirler küçük bir değerlendirmeden geçirildikten sonra, olumlu görüş alan fikir sahiplerine kapsamlı destek verecek olan merkezde üretilen çözümlerin fikri mülkiyet hakkı da yine fikir sahiplerine ait olacak.


 


Merkezin ziyaretçilerine sunduğu en değerli olanaklardan biri, dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan 41 İnovasyon Merkezi’nin uzmanlığını kapsayan bir ağa erişebilmeleri olacak. Böylece şirketler ve akademisyenler, herhangi bir merkeze ne kadar uzak olurlarsa olsunlar, IBM’in en iyi satış, pazarlama ve teknik uzmanlarına anında erişebilecekler. Örneğin, İstanbul’da bulunan bir çözüm ortağı, Kaliforniya’daki IBM İnovasyon Merkezi’nin uzmanlarıyla çalışarak, kendi uygulamasını o bölgedeki müşteri koşullarına uygun hale getirebilecek, böylece yurtdışında yeni iş fırsatları yaratabilecek. Ayrıntılı bilgi için http://www-304.ibm.com/jct09002c/isv/spc/istanbul.html adresini ziyaret edebilirsiniz.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun