Genel 18 OCAK 2010 / 07:29

IBM bulutuna 300 bin yeni kullanıcı geliyor

Panasonic, Microsoft Exchange'i bırakarak LotusLive.com servisine geçiyor.

Panasonic, Microsoft Exchange'i bırakarak LotusLive.com servisine geçiyor.


 

Bulut bilgi işlemin en büyük kullanıcılarından Panasonic, bundan sonra Microsoft Exchange yerine IBM'in LotusLive.com servisini kullanacağını açıkladı. Şirket ayrıca LotusLive bağlantılarını, çalışanlar, tedarikçiler ve iş ortakları arasında bir işletme sosyal ağı olarak kullanacak.

Servis öncelikle 100 bin kullanıcı tedarik edecek. Ancak Panasonic, bulut platformunun harici işletme ortakları ile toplamda 300 bin kullanıcıya erişeceğini umuyor.

Küreselleşme çabalarının bir parçası olarak, Panasonic rekabet avantajını geliştirmek için yeni bir BT girişimini üstleniyor ve LotusLive da bu stratejiyi desteklemeye hazır görünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun