Genel 17 KASIM 2009 / 08:54

IBM "Bulut Bilgiişlem"i anlattı

IBM, günümüzün iş yapış şekillerini değiştirecek, geleceğin teknolojisi Bulut Bilgiişlem'i tanıtmak amacıyla bir toplantı düzenledi.

IBM, günümüzün iş yapış şekillerini değiştirecek, geleceğin teknolojisi Bulut Bilgiişlem'i tanıtmak amacıyla bir toplantı düzenledi.


Moderatörlüğünü IBM Türk Teknoloji Lideri Suat Kızıltaş'ın yaptığı toplantıda, bilgisayarların bugüne kadar kullanılan klasik bilgiişlem yöntemleriyle kıyaslandığında, çok önemli bir teknik değişimi temsil eden Bulut Bilgiişlem kavramı kapsamlı biçimde anlatıldı. IBM ABD Strateji ve İş Geliştirme Müdürü Dave Mitchell'ın Bulut Bilgiişlem kavramını ve IBM'in bulut teknolojilerine bakışını aktardığı toplantıda, Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. İsmail Arı bulut teknolojilerine akademik açıdan bakarak, üyesi seçildiği IBM'in global Bulut Akademisi hakkında bilgi verdi. Konuşmacılar, Bulut Bilgiişlem'in, tüm özellikleriyle bilgiişlem evriminde yeni ve çok değerli bir aşamayı başlattığı vurguladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan IBM Türk Teknoloji Lideri Suat Kızıltaş, "Birçokları için bugüne kadar sadece gökyüzündeki kütleleri ifade eden bulut kelimesi, artık bambaşka bir kavram olarak hayatımıza giriyor. Üstelik, tüm işlerimizi yürüttüğümüz, hatta sayesinde sosyalleştiğimiz bilgisayarlar aracılığıyla... En sık kullandığımız Facebook, Twitter, Skype, Youtube gibi uygulamalar, teknoloji dünyasının popüler bilişim trendi Bulut Bilgiişlem ile bizlere ulaşıyor. Teknolojide gelinen son noktayı gösteren Bulut Bilgiişlem kavramını enine boyuna konuşurken bir kez daha anladık ki yakın gelecekte iş yapış biçimleri radikal şekilde değişecek, kurumlar bu kavramla birlikte teknolojide sıçrama yaşayacak." dedi.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun