Genel 25 ŞUBAT 2010 / 12:51

Hyundai'den çevre dostu modeller

Hyundai çevre dostu otomobillerini Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacak.

Hyundai çevre dostu otomobillerini Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıtacak.


Hyundai, Cenevre Otomobil Fuarı'nda dizel-elektrikli hibrid konsept aracı "i-flow" ile birlikte toplam 7 adet çevre dostu otomobilinin tanıtacak.

Hyundai i-flow'a hidrojen ile çalışan yeni nesil SUV modeli ix35 FCEV ve Hyundai'nin Blue Drive ismini taşıyan ve karbon salınımını 100 gram/kilometrenin altına indiren seri üretime hazır i10 blue, i20 blue, i30 blue, i30cw blue ve ix35 blue modelleri eşlik edecek.

Hyundai i-flow

Hyundai'nin yakın gelecekte pazara sunacağı D-segmenti modelinin habercisi olan i-flow, şık ve zarif çizgileri ile dikkat çekiyor.

Hyundai'nin doğadan esinlenerek yaratılan yeni tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlanan i-flow, 0.25 gibi oldukça düşük olan sürtünme katsayısı ile karbon salınımını 85 gr/km değerine indirirken 100 kilometrede sadece 3 litre yakıt tüketimi sunuyor.

Hyundai'nin yeni 1.7 litre hacimli U2 serisi çift turbolu dizel motoru, Hyundai'nin geliştirdiği lityum iyon polimer piliyle ve 6 kademeli çift debriyajlı şanzımanıyla etkin bir uyum içerisinde çalışıyor ve performanstan ödün vermeden hem çevreyi koruyor hem de yakıt tüketimini oldukça düşük seviyelere çekiyor.

Hyundai ix35 FCEV

Hyundai ix35 FCEV, önceki nesil Tucson FCEV modelinin üzerine maliyetleri düşüren, yakıt hücresi üretiminin karmaşıklığını azaltan ve montajı daha basit hale getiren birçok yeniliği de ekleyerek sergilenecek. Hyundai, hidrojenle çalışan ve sadece su buharı açığa çıkardığı için çevreyi hiç kirletmeyen bu araçların seri üretimine ise 2012 itibariyle başlayacak.

BlueDrive Modelleri

Hyundai'nin Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergileyeceği yenilikler arasında gelişen çevre dostu Blue Drive programının en yeni 5 otomobili olan i10 blue, i20 blue, i30 blue, i30cw blue, ve ix35 blue da bulunuyor.

Stop-Start sistemi, düşük yuvarlanma dirençli lastikler ve modifiye edilmiş aerodinami gibi özelliklerin yanı sıra i10, i20, i30 ve i30 blue modellerinin karbon salınım değerleri de 100 gr/km'nin altında bulunuyor. ix35 Blue'nun karbon salınımı ise 135 g/km. Blue Drive teknolojisinden faydalanarak geliştirilen bu otomobiller, düşük karbon salınımı sunuyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun