Genel 19 AĞUSTOS 2010 / 11:49

Huawei ve Telstra'dan bir ilk

Huawei ve Telstra Avustralya’nın ilk 1800MHz frekansında çalışan LTE demosunu gerçekleştirdi.

Huawei ve Telstra Avustralya’nın ilk 1800MHz frekansında çalışan LTE demosunu gerçekleştirdi.


Telstra ile birlikte Huawei, Avustralya’nın ilk 1800MHz frekansında çalışan LTE teknolojisi demosunu başarıyla gerçekleştirdi.

Telstra’nın Operasyondan Sorumlu Başkanı Michael Rocca, LTE’nin çeşitli frekans bandı aralıklarındaki performansının araştırılmasının, operatörlere ve müşterilere yönelik en iyi seçeneklerin oluşturulması bakımından çok önemli olduğunu söyledi.

Rocca ayrıca, “Huawei ile gerçekleştirdiğimiz denemeler bizlere LTE teknolojisinin 1800MHz frekans aralığındaki potansiyeline ilişkin değerli öngörüler sağladı. Bunun yanı sıra bu denemeler Telstra olarak, dünya klasmanında mobil genişbant hizmeti sunmaya devam edebilmek üzere hem mevcut, hem de gelecekteki olası spektrum varlıklarından en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğimizi anlamamıza yardımcı oluyor.” dedi.

Telstra ile Huawei, LTE teknolojisinin özelliklerini ve Next G ağının gelişimindeki uygulamaları anlayabilmek üzere, Victoria’da LTE denemelerini sürdürüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun