Genel 05 KASIM 2008 / 16:38

Huawei, Çek Cumhuriyeti'ni 3G ile buluşturuyor

Huawei, Telefónica O2 şirketinin, Çek Cumhuriyeti'nde abonelerine sunduğu 3G şebekesinin kapsama alanını genişletme çalışmalarında çözüm ortağı olarak destek verecek.

Huawei, Telefónica O2 şirketinin, Çek Cumhuriyeti'nde abonelerine sunduğu 3G şebekesinin kapsama alanını genişletme çalışmalarında çözüm ortağı olarak destek verecek.


Telefónica O2, bir süredir UMTS şebekesinin altyapısını hazırlayacak ve mevcut 2G şebekesinin modernizasyonunu gerçekleştirecek bir çözüm ortağı arayışındaydı. Bu amaçla bir ihale düzenleyen Telefónica O2, Eylül ayı sonunda Huawei ile el sıkıştı. Telefónica O2, Prag ve Brno'da UMTS/HSDPA teknolojisine dayalı 3G şebekesine sahip tek GSM operatörü konumunda bulunuyor. Bu şehirlerde yaşayanlar, gelecek yılbaşından itibaren Huawei'nin yapacağı çalışmalar neticesinde 3,6 Mbit/saniye hızda veri transferi yapabilir hâle gelecek. Kullanıcılar internete rahatça girip web sayfalarını dolaşabilecek, e-posta alıp gönderebilecek ve başka şebekelere kıyasla daha hızlı veri aktarım hızına sahip olabilecekler. 2009 yılında şirket, Çek Cumhuriyeti'ndeki 20-30 şehre hizmet sunmayı ve önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde Huawei ile işbirliği yaparak Çek halkının yüzde 70'ine ulaşmayı hedefliyor. Huawei, 2010 yılının sonuna kadar 2G şebekesinin büyük kısmının modernizasyonunu gerçekleştirecek. EDGE teknolojisi sayesinde, GSM şebekesindeki veri aktarım hızı 150-200 kbit/saniye seviyesine yükselecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun