Genel 03 HAZİRAN 2009 / 08:39

Huawei’den çevreci baz istasyonu

Huawei, baz istasyonlarının çevreye zararlı olup olmadığı tartışmalarını sona erdirecek yeni baz istasyonunu duyurdu.

Huawei, baz istasyonlarının çevreye zararlı olup olmadığı tartışmalarını sona erdirecek yeni baz istasyonunu duyurdu.


Çevreci niteliklere sahip yeni baz istasyonu, basit bir direğin üzerine monte edilebiliyor ve bulunduğu yere göre güneş ya da rüzgâr enerjisi ile çalıştırılabiliyor.


Yeni nesil telekomünikasyon çözümleri alanında dünya lideri Huawei, özellikle kırsal bölgeleri hedefleyen yeni 2N baz istasyonunu duyurdu. Baz istasyonunun öne çıkan niteliği, çevreye duyarlılık kaygısı ile tasarlanmış olması. “EasyGSM BTS” adı verilen yeni baz istasyonu, gelişmekte olan pazarlardaki kırsal bölgeler düşünülerek tasarlanmış. Sektördeki ilk All-IP tabanlı baz istasyonu olan ürün, Huawei ve Vodafone’un, İspanya'nın başkenti Madrid'deki ortak Ar-Ge laboratuvarı “Radio Mobile Innovation Centre”da yürütülen çalışmalar neticesinde geliştirildi.


Ürün, Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Vodacom tarafından güneş enerjisiyle çalıştırılarak başarıyla test edildi. Yeni baz istasyonunun kurulumu çok kolay, bakım ihtiyaçları son derece düşük. EasyGSM BTS, güçlü transmisyon özelliğine ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışan her ürünün gereksinimi olan düşük enerji tüketim kabiliyetine sahip. 12 kg. ağırlığındaki EasyGSM BTS, IP transmisyonu ve “local switching” nitelikleri sayesinde transmisyon bant genişliğinde de tasarruf sağlıyor. Ürünün çevreci nitelikleri, kapsama alanı ve teknik niteliklerden ödün verilmesine neden olmadı. Halihazırda kullanılan bir makro baz istasyonundan daha az enerji tüketmekle birlikte aynı hizmet özelliklerini başarıyla sunabiliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun