Genel 27 TEMMUZ 2010 / 11:28

HTC, SLCD ekrana geçiş yapıyor

Yeni SLCD ekranlar HTC Desire ve Nexus One modellerinde kullanılacak.

Yeni SLCD ekranlar HTC Desire ve Nexus One modellerinde kullanılacak.


HTC Corporation, bu yaz sonundan itibaren HTC Desire ve Nexus One modellerinin de aralarında bulunduğu bir dizi HTC telefonda kullanılacak olan Süper LCD ekran (SLCD) teknolojisini duyurdu. SLCD ekranın; doğal renkler, net kontrast, geniş görüş açıları ve gelişmiş güç etkinliği sunduğu iddia ediliyor.

SLCD, önceki LCD panellerden yaklaşık beş kat daha fazla güç yönetimine olanak tanıyan, daha gelişmiş performans sunan yeni nesil LCD teknolojisi olarak tanımlanıyor. SLCD’ler ayrıca Sony’nin yeni VSPEC III teknolojisinin sağladığı daha geniş görüş açıları ile gelişmiş görüş deneyimi sunuyor.

HTC Corporation CEO’su Peter Chou, “HTC olarak başta 3,7 inç ekrana sahip telefonlarımız olmak üzere birçok modelimize yoğun talep görüyoruz. Yeni SLCD teknolojisi bize üretim kabiliyetlerimizi artırma olanağı tanıyor. SLCD ekranlar daha yüksek pil performansı gibi avantajlarla beraber tüketicilere HTC’nin mevcut 3,7 inç ekranlarına oranla daha iyi bir götüntü deneyimi sunuyor” diye konuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun