Genel 19 AĞUSTOS 2010 / 09:13

HTC'den Chrome tablet geliyor

HTC tablet, Google Chrome işletim sistemini kullanan ilk tablet bilgisayar olacak.

HTC tablet, Google Chrome işletim sistemini kullanan ilk tablet bilgisayar olacak.


HTC, son gelen dedikodulara göre, Google’ın beklenen yeni işletim sistemi Chrome’u kullanan yeni bir tablet geliştiriyor.

Nvidia’nın Tegra 2 işlemcisini kullanacak olan tablet, 1280x720 çözünürlüğünde çoklu dokunmatik ekrana, 2GB RAM, 32GB SSD, WiFi/Bluetooth/3G bağlantısına, web kamera ve bir çoklu kart okuyucu sayesinde artırılabilen bir depolamaya sahip olacak.

Söylentilere göre yeni işletim sisteminde kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmak istemeyen Google sistemin her ayrıntısı incelikle düşünmüş. iPad’den daha ucuz olacağı tahmin edilen tabletin fiyatı hakkında henüz bir bilgi yok. Ayrıca iddialara göre, Verizon üzerinden bir veri planı satın alan müşterilere tablet ücretsiz verilecek.

Verizon 3G ağında satılacak olan tabletin 26 Kasım tarihinde satışa çıkması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun