Genel 30 OCAK 2010 / 18:02

HRS-I ile sağlığınızı her an takip edin

HRS-I vücut fonksiyonu izleme aygıtı, Japonya'da yaklaşık 330 dolardan satışa çıktı.

HRS-I vücut fonksiyonu izleme aygıtı, Japonya'da yaklaşık 330 dolardan satışa çıktı.


Vücut fonksiyonlarınızı her an takip ederek sağlıklı yaşamak istiyorsanız, artık Japonya'daki WIN Human Recorder adlı şirketin ürettiği HRS-I adlı cihazdan yardım alabileceksiniz.

Göğsünüze yapıştıracağınız HRS-I, 7 gram ağırlığında küçücük bir cihaz ve yaşam fonksiyonlarınız hakkında topladığı bilgiyi kablosuz bağlantıyla bilgisayara aktarıyor. HRS-I basit elektrokardiyografi ölçümleri yapabiliyor, vücut ısısını ve hareket hızını takip edebiliyor, kalp hızı, beyin dalgaları, solunum ve diğer birçok önemli sağlık göstergelerine ulaşmak için ek algılayıcılara bağlanabiliyor.

HRS-I Japonya'da yaklaşık 330 dolara satılırken, izleyici yazılım için ayrıca 110 dolar ödemek gerekiyor. Şirket ilk yılki satışlardan 11 milyon dolar civarında gelir elde etmeyi umarken, üç yıl içinde toplam 55 milyon dolar kazanca ulaşmayı hedefliyor.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun