Genel 19 ŞUBAT 2009 / 08:36

HP yeni iş birimi kurdu

HP servis sağlayıcılarına, ağ ekipmanı tedarikçilerine ve medya şirketlerine özel ihtiyaçlarını hedefleyen yeni bir iş birimi kurdu.

HP servis sağlayıcılarına, ağ ekipmanı tedarikçilerine ve medya şirketlerine özel ihtiyaçlarını hedefleyen yeni bir iş birimi kurdu.


HP İletişim ve Medya Çözümleri (Communications and Media Solutions - HP CMS) şirketin telekomünikasyon ve dijital içerik yönetim yazılımlarını endüstriye özel profesyonel hizmet yetenekleriyle bir araya getirecek şekilde planlanmış. HP Yazılım ve Çözümler işiyle bağlantılı olarak HP CMS, HP İletişim, Medya ve Eğlence (CME) biriminin kaynaklarını, HP OpenCall iş birimini ve küresel CME danışmanlığı ve entegrasyon uygulamalarını bir araya getiriyor. HP CMS bir süre önce satın alınan EDS’in iletişim, medya ve eğlence pazarına yönelik profesyonel hizmetlerini ve sunumlarını da bünyesinde barındırıyor.

HP yaptığı duyuruda yeni iş biriminin, “İletişim ve medya sektörü müşterilerinin hızlı değişimlere sahne olan pazarda daha etkin bir rekabet sağlamalarına yardımcı olacak çözümlerin geliştirilmesini ve sunumunu hızlandırmak amacıyla” oluşturulduğunu belirtiyor. HP Türkiye İletişim ve Medya Çözümleri Satış Yöneticisi Ümit Helva yeni iş birimiyle ilgili olarak, “Servis sağlayıcılar HP CMS çözümlerinin gücünden aldıkları destekle gelirlerini artırırken maliyetlerini düşürüp risklerini azaltabiliyorlar. Telekomünikasyon ve medya müşterilerimiz HP çözümleri ve hizmetlerinden yararlandıkları sürece daha fazla yenilik, daha hızlı uygulama ve daha fazla esneklik elde edecekler.” diyor.
www.hp.com/cms