Genel 31 TEMMUZ 2010 / 07:14

HP yaza yenilenerek girdi

Yeni dizüstü modellerinin kullanıcıların gönlünü fethetmesi hedefleniyor.

Yeni dizüstü modellerinin kullanıcıların gönlünü fethetmesi hedefleniyor.


HP iddialı olduğu HP ENVY14 modeliyle zor beğenen kullanıcıları da tavlamak istiyor. Hafif ve kolay taşınabilir cihaz sevenler için HP Mini 210 ve yenilik düşkünleri için de TouchSmart TM2 geliyor.

Öncelikle HP ENVY14'ten başlayalım. Dizüstü bilgisayarın arka ışıklandırmalı klavyesiyle alüminyum kasa ilk bakışta dikkat çekiyor. ENVY14 bu küçük yapısının yanında 3D görüntüleri de destekleyebildiği donanımıyla da öne çıkmak istiyor.

Dizüstü bilgisayarda 35 cm diyagonal bir HD ekran bulunuyor. Ayrıca HP ve Beats by Dr Dre tarafından geliştirilmiş olan ses kalitesini artıran Beats Audio, kulakların pasını silmeye aday görünüyor.

Temmuz ayının ortalarında Türkiye'de olması beklenen HP ENVY14'ün, ABD fiyatı bin 99 dolar seviyesinde.

HP Mini

Siyah, gümüş ve kırmızı renk seçenekleri bulunan HP Mini 210, 2 buçuk santimden daha ince ve 1,1 kg'den hafif. Bu sayede her yere kolaylık la taşınabilen bilgisayar için HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Müdürü Ertuğ Ayık, "Eğlenceli renkleri, ince tasarımı, çerçevesiz ekranı, çoklu hareket algılamalı dokunmatik yüzeyi, ‘chiclet' klavyesi ve entegre yazılımlarıyla HP Mini 210, kullanıcılara performanstan ödün vermeden kişisel stillerini ifade etme olanağı sağlıyor" dedi.

HP yeni Mini 210 serisinin ABD fiyatı 329'dan başlıyor.

TouchSmart TM2

Alüminyum kasaya sahip HP TouchSmart tm2 dizüstü bilgisayar, ufak bir döndürme hareketiyle anında dizüstü bilgisayardan dijital bir eskiz defterine dönüştürülebiliyor.

HP'den gelen bilgilere göre, TouchSmart TM2'de Web sayfalarında gezinmek, fotoğraf görüntülemek ve düzenlemek, en sevilen müziklere, filmlere kolaylıkla ve hızla ulaşmak için ekranına parmakla hafifçe dokunmanın yeterli oluyor.

Ertuğ Ayık TouchSmart için, "Bu ürün, şu ana kadar geliştirdiğimiz en ileri teknolojiye sahip olan çok yönlü bir makinedir ve dokunma teknolojisi alanındaki yenilikçilik mirasımızı zenginleştirmeyi sürdürmektedir" dedi.

TouchSmart da bulunan 30,7 cm ekran; mobil kullanım için uygunken de bir dizüstü bilgisayardan pek de geri kalmıyor. HP'ye göre, enerji verimli Intel işlemcilerle sekiz saate kadar çıkabilen pil ömrü, HP TouchSmart tm2 dizüstü bilgisayar'ın neredeyse tüm gün ayakta duracak dayanıklılığı veriyor.

HP TouchSmart tm2 dizüstü bilgisayarın ABD fiyatının 849 dolar civarında olduğu bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun