Genel 06 TEMMUZ 2009 / 12:40

HP ve MersaSistem işbirliği

HP Türkiye, BT sektöründeki lider konumunu daha da sağlamlaştırmak amacıyla dağıtım kanalına yeni bir güç olarak MersaSistem'i ekledi.

HP Türkiye, BT sektöründeki lider konumunu daha da sağlamlaştırmak amacıyla dağıtım kanalına yeni bir güç olarak MersaSistem'i ekledi.


Buna göre MersaSistem Haziran 2009'dan itibaren HP Türkiye'nin tüm yazıcı ailesinin ve tüm dizüstü, masaüstü bilgisayar ürün ailesi, monitörler ve bilgisayar aksamlarının distribütörlüğünü gerçekleştiriyor.

Bu yeni işbirliği kapsamında HP Türkiye MersaSistem'le bir dağıtıcılık sözleşmesi imzaladı. İş ortaklarının HP ürün ve çözümlerine katma değerli servislerle erişebilmesini sağlamak amacıyla imzalanan bu sözleşmeyle birlikte HP iş ortakları tüm yazıcı ailesi ve tüm dizüstü, masaüstü bilgisayar ürün ailesi, monitörler ve bilgisayar aksamlarına mevcut dağıtım kanalı iş ortaklarının yanı sıra MersaSistem aracılığıyla da ulaşabilecekler.


Haziran 2009 itibariyle yürürlüğe giren bu sözleşmeyle MersaSistem HP'nin söz konusu ürün ve çözümlerini tüm HP Türkiye iş ortaklarının yanı sıra pazardaki alternatif mecralara da ulaştırarak, HP Türkiye'nin pazar lideri konumunu daha da sağlamlaştırmasına yardımcı olacak.


MersaSistem Genel Müdürü Orhan Korkusuz ise bu konudaki görüşlerini şöyle ifade etti: "BT sektöründe lider konumdaki HP Türkiye ile kurduğumuz işbirliğinden memnuniyet duyuyoruz. MersaSistem olarak alanımızdaki büyümemizi, bünyesinde bulunduğumuz Yıldız Bilişim Grubu'ndan da aldığımız güç ve hızla sürdürüyoruz. Hem bireysel pazarda hem de kurumsal pazarda, bir taraftan ürün ve marka portföyümüzü genişletiyor, bir taraftan da katma değerli dağıtıcılık konusunda sektöre yön veren önemli projelere imza atıyoruz. MersaSistem olarak HP Türkiye'nin pazar liderliğini sürdürmeye ve iş ortaklarını güçlendirmeye yönelik amaçlarına en iyi şekilde hizmet etmeye gayret edeceğiz. HP ile yaptığımız işbirliği bizi sektördeki liderlik hedefimize bir adım daha yaklaştırdı."


 


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun