Genel 15 TEMMUZ 2010 / 09:44

HP ve Avaya işbirliğine gidiyor

İki şirket işletmelere gelişmiş birleşik iletişim çözümleri sunmak için güçlerini birleştiriyor.

İki şirket işletmelere gelişmiş birleşik iletişim çözümleri sunmak için güçlerini birleştiriyor.


Şirket iletişim sistemleri alanında faaliyet gösteren Avaya ve teknoloji şirketi HP güçlerini birleştiriyor. Yapılan anlaşmanın detayları kamuoyuna açıklandı.

Üç yıllık bir stratejik anlaşma dâhilinde, şirketler Avaya Birleşik İletişim ve Çağrı Merkezleri ürünlerinin belli unsurlarını HP Birleşik İletişim ve İşbirliği Hizmetleri portföyüne (UC&C) ekleyecekler. Bu çözümün satış ve teslimatı HP tarafından gerçekleştirilecek.

İki şirketin ortaklığında birleşik iletişim çözümlerinde öne çıkan yenilikler arasında HP'nin, HP UC&C Yaşam Döngüsü Hizmetleri'nin bir parçası olarak, Avaya Aura Unified Communications mimarisini ve uygulamalarını, Avaya Çağrı Merkezi uygulamalarını, Avaya'nın müşteri uygulamalarını ve telefon setlerini sunması yer alıyor.

Ayrıca birden çok sağlayıcılı ortamlara sahip kurumlar, birleşik iletişim uygulamalarının ve altyapılarının mevcut operasyonlarını Avaya Aura için sunulan HP Yönetim Hizmeti ile dış kaynak olarak gerçekleştirebilecekler. Bunların yanı sıra sağlık ve finans hizmetleri sektörlerindeki müşteriler kendilerine özgü iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlanmış dikey çözümlere erişebilecekler.