Genel 01 ARALIK 2010 / 08:58

HP Türkiye için yazıcı üretti

Şirket, bu yeni yazıcıyla kafalardaki pahalı imajını yıkmak için uğraşacak.

Şirket, bu yeni yazıcıyla kafalardaki pahalı imajını yıkmak için uğraşacak.

HP, Türkiye'ye özel sunduğu HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO (hepsi bir arada / yazıcı tarayıcı fotokopi) serisini tanıttı. Diğer modellere kıyasla daha düşük maliyetli mürekkep kartuşlarına sahip yeni HP yazıcı serisi, şirketin alternatif sarf malzemeleriyle daha etkin mücadele etmesini sağlamayı hedefliyor.

2060 hepsi bir arada serisi, 119 TL satış fiyatıyla Türkiye'de satışa sunuldu. Yazıcıya özel HP 704 Deskjet siyah mürekkep kartuşun satış fiyatı ise sadece 16,90 olarak belirlendi. Açıklanan bu fiyayatlara göre 100 sayfa baskının maliyeti 4 TL'ye kadar gerilemiş olacak. (ed: elbette ki kağıt masrafı ve yazıcıya sahip olma maliyeti hariç)

Orijinali varken alternatif aramayın!

Ürünün tanıtım toplantısında söz alan HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Türkiye Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu, seriyle ilgili olarak "HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO lansmanıyla birlikte, 2010 Kasım'dan itibaren Türkiye'de satışa sunulan HP Avantajlı Mürekkep ürünümüzün daha çok tercih edilmesini bekliyoruz. Satışlarımız şu an için gayet iyi gidiyor. Müşteriler yazıcılarımızı sadeliğinin yanı sıra, alternatif kartuş tüketimini büyük oranda önleyen düşük maliyet özelliği nedeniyle tercih ediyor" şeklinde konuştu.

Babaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Yazıcı sistemini daha da geliştirerek, müşterilerin baskı, tarama ve kopyalama ihtiyaçlarını karşılarken maliyetten tasarruf etmesini mümkün kılan, son derece düşük maliyetli, yüksek kapasiteli ve yüksek verimli mürekkepler geliştirmeye devam edeceğiz."

Orijinal sarf malzemesinde maliyet düşüyor

HP Deskjet Avantajlı Mürekkep 2060 AIO Serisi, HP 704 Deskjet siyah ve üç renkli mürekkep kartuşlarını bir arada kullanıyor. Sayfa verimi 480 siyah-beyaz  ve 200 renkli sayfaya kadar çıkan bu ürün, standart Deskjet kartuşlara kıyasla tam 2 katı oranında daha fazla sayfayı daha az maliyete üretiyor. Siyah baskıda 3,6 kuruş, renkli baskıda 12 kuruş olan sayfa başı maliyetin rakiplere kıyasla 4 kat baskı avantajı sağladığı iddia ediliyor.

Bu maliyet indiriminin, HP Türkiye ve genel merkez arasında uzun zamandır süren iletişim sonucunda sağlandığı söyleniyor. Sonunda da HP fiyata odaklı bir pazar olan Türkiye'yi böyle bir ürün için deneme platformu olarak seçmiş. Ürünün buradaki başarısı, stratejinin dünya geneline yayılıp yayılmayacağı konusunda da belirleyici olacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun