Genel 22 EKİM 2010 / 06:08

HP Slate'in fiyatı açıklandı

iPad'den ucuz olması beklenen Windows 7 tabanlı tabletin fiyatı bekleneni aştı.

iPad'den ucuz olması beklenen Windows 7 tabanlı tabletin fiyatı bekleneni aştı.


HP'nin tablet piyasasındaki umudu Windows 7 tabanlı HP Slate'in detayları Nisan ayında belli olmuştu. Ancak tabletin fiyatıyla ilgili bir bilgi verilmemişti. Yapılan açıklamayla HP Slate'in fiyatı belli oldu.

En pahalı modeli 699 dolar olan iPad'den ucuz olması beklenen tablet bilgisayarın 799 dolardan satışa sunulacağı açıklandı.

HP, tablet bilgisayarında diğerlerinden farklı olarak Windows 7 işletim sistemi tercih etti. Bu sayede tabletin daha fazla bilgisayar hissi uyandırması hedefleniyor.

HP iş bilgisayarı pazarlama direktörü Carol Hess-Nickels, "Slate tüm özellikleri barındıran bir kişisel bilgisayara benziyor. Windows kullanılıyor, tüm ofis uygulamaları yer alıyor. Kişisel bilgisayardan tek farkı tablet şeklinde olması" dedi.

HP Slate rakiplerine göre işlemcisine de güveniyor. Slate'de Intel'in netbooklar için özel ürettiği Atom işlemci bulunuyor. Bu pil konusunda Slate'i zorlayacak olsa da performans olarak HP müşterilerini memnun edebilir.

Diğer tablet bilgisayarlardan Samsung Galaxy Tab 600 dolar, Dell Streak 550 dolardan satışa sunulmuştu. HP slate ile ilgili detaylı bilgiyi buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.