Genel 03 ARALIK 2010 / 09:32

HP, SAP'yi satın mı alıyor?

SAP'den gelen açıklamada iki şirketin iş ortaklığının genişlemesine olumlu baktıkları bildirildi.

SAP'den gelen açıklamada iki şirketin iş ortaklığının genişlemesine olumlu baktıkları bildirildi.


Alman iş yazımları geliştiricisi SAP, Hewlett-Packard ile olan işbirliğini genişletebileceklerini açıkladı. SAP'yi Bill McDermott'la birlikte yürüten Jim Hagemann Snabe, kendisine yöneltilen bir soru üzerine HP bünyesine katılabileceklerinin sinyalini verdi.

"Yıllardır HP ile süregelen bir işbirliğimiz var ve bu işbirliğini genişletmeye açığız" diyen Snabe, Oracle ile süren davaları hakkında konuşmaktan çekindi.

Eski SAP CEO'su, yeni HP CEO'su Leo Apotheker ve SAP, HP'nin şirketi satın alabileceğinin sinyallerini veriyor. Oracle'la görülen dava sonucunda çıkan 1,3 milyar dolarlık cezanın SAP'yi zor durumda bırakacağı biliniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun