Genel 21 MAYIS 2010 / 05:40

HP pillerini geri çağırıyor

HP, dizüstü bilgisayarlarında ısınma ve yanma riski bulunan pillerini geri çağırdı.

HP, dizüstü bilgisayarlarında ısınma ve yanma riski bulunan pillerini geri çağırdı.


Dizüstü bilgisayarların pilleri konusunda çoğu kullanıcı sorunlar yaşıyor. Cihaz ilk alındığında pillerin beklenen performansı vermesi birkaç ay içinde yerini hayal kırıklığına bırakabiliyor. Tabi her marka için geçerli olmayan bu durum, pillerdeki bazı aksaklıkların ortaya çıkmasıyla iyiden iyiye can sıkıyor.

Hewlett Packard dünya çapında geri çağırdığı pillerin kapsamını genişletme kararı aldı. Pillerin aşırı ısınma ve yanma riski bulunduğu için geri çağırıldığı bildirildi.

30'dan fazla ülkede satışa sunulan Compaq Presario, Pavillion, HP ve HP Compaq modellerinde bulunan piller risk altında bulunuyor.

HP dizüstü bilgisayara sahip kullanıcılar bu linke tıklayarak değiştirilecek pillerin seri numaraları ve pillerin nasıl değiştirebileceği ile ilgili bilgi alabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun