Genel 09 AĞUSTOS 2010 / 09:00

HP'nin CEO'sunu kaybetmesine sebep olan kadın konuştu

Jodie Fisher, "Mark'la cinsel ilişkiye girmedik. Böyle olsun istemezdim" dedi.

Jodie Fisher, "Mark'la cinsel ilişkiye girmedik. Böyle olsun istemezdim" dedi.


Dünyanın en önemli şirketleri arasında yer alan HP, zor günler geçiriyor. Kişisel harcamaları ve cinsel taciz suçlamaları sebebiyle istifa etmek zorunda kalan HP CEO'su Mark Hurd'ün hikayesi tartışılmaya devam ediyor. Son olarak eski CEO tarafından cinsel tacize maruz kaldığı iddia edilen Jodie Fisher, avukatı aracılıyla bir basın bildirisi yayınladı.

Doğrudan Jodie Fisher'ın sözlerine yer verilen bildiri şu şekilde:

"Mark Hurd'ün işini kaybettiğini duyduğumda çok üzüldü ve şaşırdım. Benim niyetim asla bu değildi. Mark ve Ben hiçbir zaman cinsel bir ilişki yaşamadık. 2007 yılında Mark'la ilk tanıştığımda şirkette işe başlamak için görüşmedeydim. HP'de çalıştığım süre içerisinde ülke içi ve dışında üst seviye müşteri ve etkinlik ilişkilerinde görev aldım. Bahsettiğim etkinlikler için çok çalıştım ve HP'ye hiçmet etmekten memnuniyet duydum. Mark'la olan sorunumu da davaya gerek olmadan çözdüm ve sonrasında konu hakkında hiç yorum yapmadım. Umarım Mark, ailesi ve HP için en iyisi gerçekleşir"

Açıklamayla istifa yeni bir boyut kazanmış oldu. Ayrıca BoingBoing isimli internet sitesine göre, Jodie Fisher daha önce ‘Intimate Obsession' ve ‘Body of Influence 2' gibi erotik filmlerde oynadı.