Genel 02 EYLÜL 2010 / 06:18

HP ilk 3D dizüstü bilgisayarını açıklıyor

Dev şirket 3D bilgisayarının yanında en hızlı netbook'u da piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Dev şirket 3D bilgisayarının yanında en hızlı netbook'u da piyasaya sürmeyi hedefliyor.


Hewlett-Packard (HP) dizüstü bilgisayar piyasasında 3D geleceğin vazgeçilmez olduğunu görüyor ve elindeki teknolojileri ortaya koyuyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre, yenilenen dizüstü bilgisayarlar yakında tanıtılacak.

HP'nin Envy ürün müdürü Cameron Duncan, Envy 17 modelinin 17,3 inç 3D ekranla geleceğini bildirdi. Dizüstü bilgisayar Blu-ray ile 3D film oynatabilirken, yüksek çözünürlüklü video yayınlarını da görüntüleyebilecek.

Yüksek çözünürlüklü içerik için daha fazla depolama alnına ihtiyaç duyulacağı düşünülen bilgisayarda 2 terabayt depolama kapasitesi bulunacağı öğrenildi.

Dört çekirdekli Intel Corei7 işlemci bulunacak bilgisayarda, ATI Mobility Radeon HD 5850 ekran kartı yer alacak. Ayrıca yeni HP Envy'yi alan kullanıcılar 3D gözlüğe de sahip olacak.

İki buçuk saat pil ömrü olması beklenen bilgisayarın fiyatının 2 bin doların altında olması bekleniyor.

Dünyanın en hızlı Netbook'u da yolda

Diğer açıklanacak cihazın da 1.5 GHz hızında çalışan Intel'in en yeni çift çekirdekli işlemcisi N550 barındıran netbook olduğu bilgisi Duncan tarafından verildi.

Şu an HP'nin en hızlı netbookuna göre yüzde 20 daha hızlı olacak bilgisayar, 10 ile 11 saat arasında çalışma süresine sahip olacak.

HP'nin harici grafik hızlandırıcı kart seçeneği de sunduğu bilgisayar, 1080p kadar video oynatabilecek. 10,1 inç olacak netbook, 1,2 kilogram ağırlığıyla eski netbooklardan farksız. Cihazın fiyatının 399 dolara satılması bekleniyor.

Ayrıca HP, bir de kablosuz TV bağlantı kiti piyasaya çıkaracağını açıkladı. Kit iki adaptör barındırıyor. Biri televizyona, diğeri de dizüstü bilgisayara bağlanacak adaptörler sayesinde bilgisayar içeriği televizyona aktarılabilecek. Bu cihaz da Amerika Birleşik Devletleri'nde 199 dolardan satışa sunulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun