Genel 27 TEMMUZ 2009 / 07:40

HP, IBRIX’i satın alıyor

HP global müşterilerin depolama kapasitelerini artırmak üzere yeni bir işbirliğine imza attı.

HP global müşterilerin depolama kapasitelerini artırmak üzere yeni bir işbirliğine imza attı.


HP, dosya sunucusu yazılımı sağlayıcısı olan IBRIX’in satın alınması konusunda nihai bir anlaşmaya varıldığını duyurdu.9 yıl önce kurulmuş olan ve üç yıldır HP ortağı olan IBRIX'in, şirket merkezi Billerica, Mass'te bulunuyor. HP'nin Scale-Out, Cloud ve yüksek performanslı bilgisayar kullanımı için veri koruma, yüksek kesintisizlik özellikleri ve veri yönetimi hizmetleri içeren işletme sınıfında bir dosya sunucusu yazılımı sağlayıcısı olan IBRIX'in çözümleri, işletmelerin kullanıcı tarafından oluşturulan oldukça yüksek miktarlardaki verileri kolay ve maliyet yönünden etkin bir şekilde depolamalarını sağlıyor. IBRIX'in Fusion yazılımı setinin gelişmiş veri yönetimi özelliği müşterilerin veri veya performans ihtiyacı artış gösterdikçe sorunsuz bir şekilde kapasite eklemelerine de olanak sağlıyor. IBRIX yazılımının HP portföyüne eklenmesi ile, şirketin Scale-Out ve yüksek performanslı bilgisayar depolaması, Cloud depolaması ve sabit içerik arşivlemesine yönelik gücünü artıracağı konuşuluyor. Bazı kapanış koşullarına tabi olan satınalma işleminin 30 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor. Satınalmanın tamamlanmasının ardından, faaliyet HP'nin Teknoloji Çözümleri Grubu içerisindeki StorageWorks Departmanına entegre edilecek. Şu anda HP StorageWorks depolama alanı ağları (SANs), HP ProLiant sunucuları, HP BladeSystem ve HP ProCurve Ethernet switch'leri ve yönetim yazılımlarında mevcut olan IBRIX'in depolama yazılımı ile HP'nin ticari teknoloji portföyünün birleşimi, müşterilere kurumsal veri merkezlerinin tasarımı, dönüştürülmesi ve yönetiminden en uç Scale-Out ortamlarına kadar tam bir ürün seti sunuyor.


Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan HP StorageWorks Departmanı Birleştirilmiş Depolama Başkan Yardımcısı Jeff Hausman, "Müşteriler, çok yüksek miktarlarda bilgiyi etkili ve maliyet etkin bir şekilde yöneten, yüksek ölçeklenebilir depolama çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Bu satın alma, piyasa segmentinin ihtiyaçlarını daha iyi destekleyebilmemiz için portföyümüzü genişletmektedir. Buna ek olarak, IBRIX'in yüksek ölçeklenebilir yazılımı, müşterilerin mevcut yatırımlarını en üst seviyelere getirmelerini sağlayarak endüstri standardı donanımı da yükseltmekte" diye konuştu. IBRIX İcra Kurulu Başkanı Milan Shetti ise "HP ile güçlerin birleştirilmesi, veri büyümesini karşılamak üzere geliştirilmiş bir depolama çözümü ile sonuçlanarak müşterilerimiz için doğal bir uygunluk sağlamaktadır. IBRIX'in dosya sunucusu çözümlerinin HP'nin ürün ve hizmetleriyle olan benzersiz birleşimi, müşterilerin kritik verileri depolama, erişim ve taşıma sürecini kolaylaştırırken, Scale-Out mimarilerinin maliyetini düşürmesini sağlamakta" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun