Genel 14 OCAK 2010 / 12:01

HP'den kurumlara özel ağ çözümleri

HP, düzenlediği basın buluşmasında ağ çözümleri üzerinden kurumlara sağladığı faydaları tanıttı.

HP, düzenlediği basın buluşmasında ağ çözümleri üzerinden kurumlara sağladığı faydaları tanıttı.


HP, 2010 yılında kurumlara network çözümleri alanında kolay yönetilebilir ve kapsamlı altyapılar sağlayarak iş performansı ile yatırım geri dönüşünü artırmayı sürdürüyor. Güç Kaynağı ve Soğutma Çözümleri Sağlama Programı ile endüstri standartlarına uygun veri merkezleri kuran HP, teknoloji transferini hızlandırıyor ve az enerji tüketen, düşük maliyetli, çevreci donanım alternatifleri sunuyor. HP, küresel dönüşüm kapsamında kurumların BT altyapılarını, Tümleşik İletişim yaklaşımıyla ele alıyor ve Network konusunda yatırım ve Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

Network Güvenliği konusunda bilgi veren Network Çözümleri İş Birimi Yöneticisi Murat Hatipoğlu, müşterilerinin kendi bünyelerinde bulunan BT personelinin BT güvenliği ile ilgilendiklerini söyledi. Hatipoğlu sözlerine şöyle devam etti: "HP olarak müşterilerimize birçok ek hizmet sunuyoruz, çünkü konuya daha farklı bir yaklaşımımız var. Çoğu yaklaşım geleneksel güvenlikle ilgilenir, yani BT altyapısını çevre unsurlardan korur. Ancak dünya ve iş yapış tarzları değiştiği için tek başına bu yaklaşım yeterli değildir." İşbirlikleri, ağ birleşimleri, uzaktan çalışan personel, misafirler ve dışarıdan alınan danışmanlık hizmetlerine bağlı olarak sınırların yeterince iyi tanımlanmamış olduğunun altını çizen Hatipoğlu, birçok güvenlik ihlalinin ağın içerisinden gelebileceğini söyledi. Hatipoğlu, "Güvendiğimiz insanlar, internette dolaşırken veya arkadaşlarının harici belleklerinden, farkında olmadan bir virüsü ağa taşıyabilirler. Tanımlı kullanıcılar verilere ihtiyaçları olmadığı halde erişebilirler. Günümüzün tehditlerini azaltmak için yeni teknikler ve teknoloji kullanmak şarttır" dedi.

HP Türkiye Teknoloji Hizmetleri Ülke Müdürü Nur Yolcu Nakiboğlu ise HP Tümleşik İletişim (UC) Çözümleri hakkında bilgi verdi. Nakiboğlu, HP'nin karışıklığı giderici ve müşterilerin, iş ortaklarının ve çalışanların gerekli kaynağa gerekli zamanda ulaşmalarını sağlayan ve bu şekilde daha etkili iletişim çözümleri sunan işletmelere yönelik bir portföye sahip olduğunu söyledi. Nakiboğlu, HP Tümleşik İletişim Çözümleri'nin şirketlerin erişilebilirlik durumu, anlık mesajlaşma, IP telefonu & ağları, konferans, tümleşik mesajlaşma (sesli mesaj, e-posta ve fakslar için ortak bir mesaj saklama yeri) gibi teknolojileri bir arada entegre şekilde kullanılmasının sağladığının altını çizdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun