Genel 21 OCAK 2010 / 11:57

HP'den Haiti'ye yardım eli

Hewlett-Packard Company Vakfı depremden etkilenen Haiti'ye yardım yaptı.

Hewlett-Packard Company Vakfı depremden etkilenen Haiti'ye yardım yaptı.


Hewlett-Packard Company Vakfı, 15 Ocak 2010'da Amerikan Kızıl Haçı Uluslararası Yardım fonuna 500 bin dolar bağışladığını açıkladı. Bağışlanan miktar geçen hafta depremle yıkılan Haiti'ye yardım etmek için kullanılacak. HP Company Vakfı, aynı zamanda, çalışanlarının bağışladığı yaklaşık 250 bin dolarlık tutarı da deprem yardım çalışmalarına yardımcı olmak için yatırdığını açıkladı.

HP Company Vakfı Başkanı ve HP İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı Marcela Perez de Alonso, "Haiti'yi vuran depremin yol açtığı yıkım karşısında büyük bir şok geçirdik ve Amerikan Kızıl Haçı gibi yardım kuruluşları tarafından yürütülen kritik yardım çalışmalarına destek olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz" dedi. Perez de Alonso sözlerini şöyle sürdürdü: "Ülkenin kendini toparlaması uzun sürecek. Bu trajediyle karşılaşanlara destek olmak için ek ayni yardım hizmetleri sağlamak üzere paydaşlarımız, ortaklarımız ve personelimizle birlikte çalışıyoruz. Birlikte çalışarak depremde zarar gören temel altyapıların büyük kısmının yeniden inşa edilmesine yardımcı olmayı ve yardım çalışmalarına katkıda bulunmayı düşünüyoruz."

HP, aynı duyarlılığı 17 Ağustos 1999'da meydana gelen Marmara depreminin ardından da göstermiş, yardım ve kurtarma çalışmalarına maddi katkıda bulunmuştu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun