Genel 15 MART 2010 / 06:52

HP'den esnek bulut bilişim sistemleri

HP bulut bilişim yaklaşımı her alanda hizmet, yazılım ve donanım bazında müşterilerine güvenilir sistemler sağlıyor.

HP bulut bilişim yaklaşımı her alanda hizmet, yazılım ve donanım bazında müşterilerine güvenilir sistemler sağlıyor.


 

HP, BT dünyasında artan ihtiyaçları karşılamak için "Bulut Bilişim" çözümlerini sunuyor. İhtiyaca göre ölçeklenebilen ve veri merkezleri için kaynak kullanımında büyük esneklik sağlayan bulut bilişim hizmetleri müşterilere "kullandığın kadar öde" modeli ile sunuluyor. Böylece kullanıcılar ofiste ayrı bir veri merkezi kurmalarına gerek kalmadan dış kaynak kullanımına yönelerek ofis dışındaki veri merkezlerinden ihtiyaçları oranında yararlanabiliyorlar.

HP, Bulut Bilişim çözümlerimizi iki farklı iş modeli ile sağlıyor. Bulut Bilişim hizmeti sağlayan firmalara altyapı sağlanabildiği gibi aynı zamanda farklı bir model olarak HP Bulut Bilişim hizmetlerini kurumlara direkt olarak sunulabiliyor. HP, Bulut Bilişim tarafında hizmet vermek isteyen firmalara, gerek donanım gerekse yazılım altyapısını hızla devreye sokabilmeleri için destek oluyor. Her iki iş modelinde de, iş ortaklarına sağladığı bu hizmet kapsamını "kurumların tüm BT operasyonlarını yürütme" kapsamında ele alıyor.

"Kullandığın kadar öde" sistemine dayanan Bulut Bilişim ile işletmeler bünyelerinde yer alan fakat tam performansla çalışmayan ya da atıl durumda olan donanımlarından kurtulacak ve bu sayede maliyet odaklı bir çalışma gerçekleştirmiş olacak. Böylece kuruluşlar otomasyona dayanan Bulut Bilişim hizmeti sayesinde, otomatik iş modellerinden yararlanarak çok daha hızlı, daha kolay kontrol edilebilir bir yapıyla çalışacak, enerji ve maliyetten tasarruf edebilecek.

Ayrıca bulut bilişim sistemlerinde sunucu, veri depolama, network ve uygulama donanımları birleşik altyapı prensibiyle bir arada kullanılıyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun