Genel 23 NİSAN 2010 / 08:33

HP'de görev değişikliği

HP Kurumsal İşletmeler dahil olmak üzere şirketin üst düzey yönetiminde değişiklikler yaşandı.

HP Kurumsal İşletmeler dahil olmak üzere şirketin üst düzey yönetiminde değişiklikler yaşandı.


HP, şirketin üst düzey kademesinde yapılan yeni değişiklikleri açıkladı. Bu bağlamda Thomas E. Hogan şirketin 54 milyar dolarlık iş grubu HP Kurumsal İşletmeler Satış, Pazarlama ve Strateji Bölümünün Başkan Yardımcısı oldu. Hogan daha önce HP'de Yazılım ve Çözümler birimini yönetiyordu.

HP, aynı zamanda, Francesco Serafini'nin Yeni Pazarlar Başkan Yardımcısı olarak şirketin Yönetim Kurulu'na raporlama yapacağını duyurdu. Serafini yeni oluşturulan bu makamda tüm yeni pazar ülkelerinde yürütülen strateji oluşturma, planlama, koordinasyon ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olacak. Serafini bundan önce HP Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın (EMEA Bölgesi) Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürüydü. Artık bu görevi Serafini'nin yerine geçen Zan Jadak üstlenecek.

Yeni HP EMEA Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Jan Zadak, son olarak HP Kurumsal İşletmeler EMEA Bölgesi Satış Bölümünün Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak hizmet veriyordu. Zadak bu görevde şirketin bütün portföyünün satışlarının artırılması ve birinci sınıf hizmet verilmesinden sorumluydu.

HP, ayrıca, Richard T. Geraffo Jr'ın Kuzey ve Güney Amerika Bölgesinin Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. HP'ye VMware'den gelen Geraffo bu şirkette de Kuzey ve Güney Amerika Bölgesi Genel Müdürlük ve Başkan Yardımcılığı görevini üstleniyordu. Geraffo kısa bir süre önce HP Kurumsal Hizmetler yöneticisi olarak atanan Tom Iaanotti'nin boşalttığı koltuğu dolduracak.

HP, bu atamalara ek olarak HP Asya, Pasifik ve Japonya (APJ) Bölgesi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak çalışan Doraisamy Balu'nun 30 Haziran 2010'da şirketten emekli olacağını duyurdu.

Piau Phang Foo, HP'nin APJ Bölgesi Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı olarak Balu'nun yerine geçecek. Foo bundan önce HP Çin'in genel müdürü ve HP Kurumsal İşletmeler'in Başkan Yardımcısıydı.

Zadak, Geraffo ve Foo, Hogan'a rapor verecek kendi bölgelerinde HP faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olacaklar.